В майбутньому аномальна спека стане нормою — Це цікаво — Цікаве про цікаве


Аномальна спека може стати нормою до 2070 року. Про це з посиланням на керівника кліматичної програми Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) у РФ Олексія Кокоріна повідомило Радіо ООН.

За словами фахівця, «в середній смузі Росії спека сягає рекордних температур, а її аномальність полягає в тривалості», передає ІТАР-ТАСС.

За даними вчених, «найдовший період аномальної спеки в три тижні було зафіксовано в Росії у 1936 році, а такого, щоб спека трималася понад місяць, не було ніколи».

За словами Кокоріна, поки вчені «не можуть сказати з точністю, коли і за яких умов кількість таких хвиль спеки зростатиме».

Однак, згідно з оцінками, зробленими після небувалої спеки у Франції в 2003 році, коли загинули тисячі людей, аномальна спека може стати нормою до 2070 року, якщо людство не докладе зусиль щодо зниження викидів парникових газів.

Правда, подібні явища можуть стати нормою і раніше, вважають фахівці з WWF.

Як відомо, Європа вже понад місяць страждає від пекельного сонця. У Франції, Німеччині, Італії та Іспанії термометри показують 40 градусів у тіні. При цьому найвища температура на європейському континенті спостерігається в російському Нижньому Поволжі – там у тіні стовпчик термометра тримається на позначці в 40-42 градуси.

Тим часом Південна Америка замерзає. Жертвами аномально холодної погоди стали 175 людей. Найважча ситуація виникла на півдні Перу, де температура у високогірних районах Анд опускається до мінус 23 градусів.

Винники Plus за матеріалами: ІТАР-ТАСС  livejournal

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *