Кава, випита натще, діє на мозок як колискова. — цікавинки — цікаво/відео/аудіо/файли

Load
admin

«Король Густав ІІІ обрав для братів-близнюків повільну смерть. Злочинців наказав кинути у в’язницю. Тричі на день їх поїли «убивчими» напоями: одного – кавою, іншого – чаєм . Монарх не дочекався завершення експерименту – загинув в бою. Лікарі, які спостерігали за піддослідними злочинцями, також не побачили результату – близнюки виявились довгожителями. Той, що пив чай, помер у віці 83 років. «Кавоман» пережив брата на кілька років», – захисники кави полюбляють розповідати цю легенду прихильникам чаю.

Лікар-психотерапевт Марія Гоянюк каже: «І кава, і чай містять кофеїн – обоє шкідливі. Якщо пити натще, ще і з цигаркою. Залежність від кави – вигадки. Кава – не наркотик. Якщо людина не може відмовитись від зайвого горнятка, винне… виховання. У такій сім’ї з діда-прадіда культивують споживання напою. Каву п’ють не заради стимуляції пам’яті, швидкості думок, покращення настрою чи легкого пробудження, а заради смаку. Часто можна почути: «Не можу пити каву, бо серце вискакує». Треба лімітувати не кількість горняток, а кількість чайних ложечок»…

Назвати каву наркотиком можуть лише невігласи. Наркотик призводить до звикання – для досягнення попереднього ефекту доводиться постійно збільшувати дозу. До кави можна звикнути – різка відмова провокує головний біль, сонливість, загальмованість, розсіяність, дратівливість, нудоту. Відмовлятись від «згубної» звички слід поступово, за принципом «мінус одне горня на тиждень». А відмовитись варто, якщо у вас – ішемічна хвороба серця, атеросклероз, захворювання нирок, гіпертонія, глаукома… Тим, хто страждає від безсоння, краще пити трав’яні чаї. Дітям і людям похилого віку – соки, кефір, молоко, йогурти. «Кава кепсько впливає на кістки – пити її можна лише дорослим людям, які не скаржаться на здоров’я, – вважає лікар-дієтолог Руслан Король. – Вона засвоюється лише з кислотою. Об’їздив багато країн – там зовсім інша культура споживання кави. П’ють її з мінеральною негазованою водою. Або за півгодини «до» пом’якшують «удар» апельсиновим фрешем. Не можна зловживати кавою на голодний шлунок, після пишного застілля і в другій половині дня».

Під впливом кофеїну активність мозку зростає на 10%. Кава, випита натще, діє на мозок як колискова. Оптимальна кількість – одна-дві філіжанки на день. Третя може ввімкнути механізм вимивання кальцію з кісток, спровокувати печію, гастрит і далі, згідно з індивідуальним списком слабких ланок в організмі. Доведено: 4 горнятка кави на день підвищують ймовірність розвитку ревмоартриту вдвічі, а 6 – збільшують ризик серцево-судинних захворювань на 71%. Водночас 4 порції кави ефективно захищають від… раку кишківника. Дві чашки – втричі зменшують ризик появи депресії. Одна на день допомагає жінкам після 50-ти залишатися у прекрасній сексуальній формі.

Кава підвищує тиск. Активізує роботу кишківника – діє як м’яке послаблювальне. Міцна кава, навпаки, кріпить – допомагає при діареї. Прихильники кави рідше спиваються. Крім того, тонізуючий напій захищає від радіації – тим, хто працює з джерелами опромінення, лікарі радять випивати не менше двох горняток на день.

Раніше вагітним забороняли пити каву – аби не спровокувати викидень. Багаторічні спостереження вчених не пройшли повз увагу кавоманів – каву вагітним не лише можна, а й треба. «На ранніх термінах у жінок тиск знижений, – пояснює лікар акушер-гінеколог Лариса Янів. – Одне-два горнятка неміцної кави добре тонізують – жінка почуватиметься краще. Інша річ, якщо вагітна – гіпертонік або сама вагітність – патологічна». 4 філіжанки на день інтенсивно стимулюють нервову систему і впливають на метаболізм кальцію в організмі. Дитина народиться з малою вагою.

Перевагу слід віддавати каві в зернах або заварній. Розчинна – квінтесенція кофеїну. Недарма її винахідник – швейцарський хімік Макс Моргенталер – вважав своє «творіння» творчою невдачею. Ні смаку, ні запаху, та й шкоди більше. Кофеїн – не кокаїн. Боятись не варто. Але якщо вас мучать сумніви, надайте перевагу арабіці – у ній на 30% менше кофеїну, ніж у робусті. А концентрацію кофеїну зведіть до мінімуму: залийте щойно змелену каву окропом; коли закипить – розлийте по горнятках. Аромат кави збережеться, а кофеїн не перейде у напій.
Винники Plus
Джерело: Високий замок

Related Post