Учені наблизились до відкриття ліків від вірусів

Load
admin

Дослідники виявили механізм молекулярного мотору, який використовується для захисту ДНК у багатьох вірусів, зокрема герпесу та аденовірусу. Відкриття механізму може допомогти у розвитку більш ефективних ліків та надихнути на створення нових вдосконалених синтетичних біомоторів.

Віруси залишаються таємницею біологічного світу. Попри те, що вони мають ДНК, адаптуються та еволюціюють, вони «живуть» зовсім інакше аніж клітини. Щоб відтворюватися та множитися (це суть терміну «життя») віруси мають захоплювати живі клітини, вкидати до них свої ДНК та керувати їх біологічною машинерією. Вірус, за своєю природою, може бути шматком ДНК, запакованим у захисне покриття з протеїну, яке називається капсид. Покриття такого ДНК надважливе. Однак молекулярні мотори, що запускають процес упаковки ДНК, залишаються такими ж таємничими як віруси загалом.

«У вивченні мотору запакування ДНК вірусу Phi 29 ми вперше продемонстрували, що мотор закручує його у обертанні», — розповідає професор Бустманте. — «Ми показали, що це обертання необхідне мотору, щоб координувати дії усіх компонентів його механіко-хімічного циклу. Також ми відкрили, що мотор застосовує свої операції, щоб скинути обгортку».

Відкриття стверджує перспективу вивчення витонченого молекулярного механізму, який координує різноманітні компоненти молекулярного мотору.

Джерело:

Related Post