Американський вчений Пол Зак з університету Клермонта (США ), який досліджує біохімічну природу прихильності, з’ясував, що люди і домашні тварини пов’язані не просто прихильністю, а справжнісінькою любов’ю — такою ж, яка буває у людей між собою. Про його дослідження розповідає журнал Atlantic.
Пол Зак вважає, що люди і тварини здатні по-справжньому любити один одного: на це вказує підвищення рівня «гормону кохання» окситоцину в крові людей і тварин, після того як вони провели разом час. Більше того, один до одного тварини також відчувають схоже почуття — рівень окцітоціна зростає після спільної гри. Хоча перш багато вчених вважали, що цей гормон «працює» тільки по відношенню до членів своєї групи (тобто у людей до людей свого кола, а не до котів і собак і навіть не до людей іншої культури). Але Пол Зак у своїх останніх дослідженнях показав, що прихильність до домашніх тварин іноді дуже схожа на прихильність людини до іншої людини.
Так, було виміряно рівень окситоцину у 100 осіб до і після 15 — хвилинного спілкування з тваринами. У 30 випробовуваних рівень гормону виріс, причому після спілкування з собаками це траплялося частіше, ніж після спілкування з кішками. До речі, рівень окситоцину ріс насамперед у тих, у кого були свої домашні тварини. Також в ході експерименту собаки краще, ніж кішки, знімали стрес , а після спілкування з ними люди частіше і більше жертвували на благодійність.
Крім того, лаборант Пола Зака виявила, що й у тварин при доброзичливому спілкуванні один з одним відбувається збільшення рівня окситоцину. Так, наприклад, рівень цього гормону виміряли у кози і собаки до і після їх спільної гри . У собаки рівень окситоцину підвищився на 48 %, а у кози виріс більш ніж в 3 рази. Це показує, що дружелюбне взаємодія тварин між собою супроводжується тим же ефектом, що і дружелюбне спілкування людей (а то і більш сильним) . Так, у людей при соціальній взаємодії, згідно з вимірами групи Пола Зака, зазвичай спостерігається підвищення рівня окситоцину від 10 до 50 %. Як говорить сам автор роботи, «єдина людська взаємодія, де спостерігався б підйом рівня окситоцину на 210 %, це закоханість». Тому при такому серйозному стрибку окситоцину у кози можна зробити тільки один висновок — коза цілком може відчувати щось схоже з цим почуттям по відношенню до собаки .
Фото: