22 вересня спалах на сонці паралізує всю світову енергосистему

Фахівці НАСА прогнозують потужний сонячний спалах 22 вересня, який спровокує колапс всієї світової енергосистеми, радіоактивне зараження Землі та інші лиха.

Згідно з доповіддю «Загрози космічної погоди: економічні та соціальні наслідки», підготовленою фахівцями НАСА, 22 вересня 2012 сонячна активність повинна досягти свого піку, в результаті чого зірка вивергне потужний заряд плазми, що, в свою чергу, паралізує всю світову енергосистему.

Учені передбачають, що такий сценарій може призвести до глобальних катастроф.

По-перше, сонячний заряд може повністю погубити озоновий шар, і в цьому випадку загибель усього живого буде викликана сонячною радіацією. Втім, за прогнозами вчених, це найменш реальний сценарій.

По-друге, що більш імовірно, за підрахунками фахівців НАСА, через величезний сонячний спалах ніхто не загине, але в результаті неї вийдуть з ладу об’єкти світової енергосистеми, а це означає, що звичний уклад життя населення планети різко зміниться. У будинках не буде електрики, центрального тепло-і водопостачання тощо.

Варто відзначити, що подібний за силою спалах на Сонці вже був одного разу зафіксований, правда, було це в 1895 році. Тоді людство менш залежало від технологій, ніж зараз, а тому під ударом опинилося хіба що телеграфне сполучення.

А от російські вчені, навпаки, чекають не потужного спалаху на сонці, а стихання активності на зірці. Вони побоюються повторення періоду, коли активність на Сонці припинилася на сто років, а на Землі почалося похолодання, пише Newsmarket.

Клас!

Фото:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *