Громаду Винник об’єднало слово Тараса

Publ
admin

Громаду Винник об'єднало слово ТарасаШевченківські дні відзначили в усіх містах України. Творчість Кобзаря змінила не лише українську літературу, а й вплинула на формування громадянської свідомості нашого народу. Його вірші Й досі примушують замислитись над тим, де ж та сім’я ‘вольна, нова», в якій Тарас Григорович просив себе пом’янути. Ці та інші питання, до яких спонукають вірші Кобзаря, сьогодні ставлять в усіх куточках нашої держави. Звучали вони й у Винниках — на святкуванні 197-ї річниці від Дня народження і 150-ї річниці з дня смерті Тараса Шевченка.

Вшанування Шевченка організувала Винниківська міська рада. Колективи міста запросили мешканців на урочисту академію, яку розпочали молебнем біля пам’ятника Кобзаря, а продовжили на концерті у КЦ «Дозвілля».

«Ми можемо засвідчити любов до України, до рідного краю, вшановуючи пам’ять Шевченка, — підкреслив парох УГКІД отець Петро Паньків, — Цього року на молебень і святковий концерт прийшло багато винниківчан, а це говорить про те, що таки маємо щось святе у серці».

Благословив вечір і парох УАПЦ, о. Василь Петрик, зазначивши, що Шевченко все життя працював на благо рідної землі та рідного народу, хоч і трудився не на Україні, а на чужині.

Продовжив святковий концерт літератор, член правління обласної Просвіти» Мирослав Тимочко. Винниківчанин поділився з присутніми роздумами про святковий, а одночасно й траурний день. Саме з його уст пролунали запитання: «Якби душа Шевченка прилинула на Україну, то що вона побачила б?»

Розповідаючи про Шевченка, пан Тимочко наводив приклади із сьогодення про нищівний похід на українське слово, зростання кількості емігрантів серед молоді, розграбування національних багатств України, чвари політичної еліти…

Учасники народного хору «Воскресіння» виконали «Думи мої, думи мої», «Сонце заходить», «Ой три шляхи широкії», кантату «Дніпро реве», «Спи, Тарасе, батьку рідний!» (соліст Богдан Шустер).

Вірш Т. Шевченка «Молитва» прочитала просвітянка Євгенія Бульба. Сподобалися присутнім виступи вихованців Школи мистецтв № 9: хору учнів молодших класів, які заспівали пісні «Тарасова весна», «Попливи віночку» (керівник Ірина Самбур, концертмейстер Олександр Албул), хору учнів середніх класів — «Учітеся, брати мої», а також «Пречиста діва, радуйся, Маріє» (керівник Юлія Цвьок, концертмейстер Олександр Албул), Марка Яцейка («Давно те минуло»), Ярини Умриш («По діброві вітер виє»), вокального квартету (концертмейстер Марія Іванечко) — «Лелеченьки». Українську народну пісню «Перебендя» виконали учні Школи мистецтв Володимир та Наталя Гнип. Ансамбль скрипалів під керівництвом Віри Гураль заспівав «Зоре моя, вечірняя», ансамбль бандуристок «Кобзарі» (худ. керівник Людмила Варивода) — «На високій дуже кручі».

Вигуки «браво» і гучні оплески почули за спів солістки ансамблю «Стожари» Народного дому Винник Ірина Мельник і Уляна Подольчак (керівник Володимир Завербний). Виконали пісню «І золотої, й дорогої» ще одні солісти «Стожар» Настя Завербна і Галя Косар.

Закінчили концерт традиційно — виконанням «Заповіту» та гімну України разом з хором «Воскресіння».

У КЦ «Дозвілля» відбулася виставка дитячих малюнків на шевченківську тематику, аби заохочувати дітей пізнавати великого Кобзаря мовою фарб.

Лариса КУБСЬКА

Винники Plus  за матеріалами газети «Винниківський Вісник»

Related Post