Гурт «Хочу ЩЕ!» можна назвати винниківським … (ВІДЕО)

Publ
admin

Перед Великоднем гурт «Хочу ЩЕ!» зайняв друге місце на міжнародному фестивалі хіп-хопу «Агt-ВоmЬ 3», який відбувся в Харкові.

Хочу ЩЕ!Про досить молодий, але вже популярний гурт, який виконує пісні у стилі альтернативний хіп-хоп, розповідає один з фронтменів «Хочу ЩЕ!», винниківчанин, талановитий фотограф, який закінчує магістратуру географічного факультету ЛНУ ім. І. Франка (спеціальність «Географія України та туризм») і планує продовжити навчання в аспірантурі, — Юрій Шивала.

— Юрію, гурт «Хочу ЩЕ!» можна назвати винниківським?

— Частково так, адже він виріс з гурту «Destruction», який створили я і мій друг, також винниківчанин — Василь Крупа, у квітні 2007 року. В листопаді того ж року до нас приєднався діджей Теггу Мutiny (Тарас Лужецький з Хуста), і ми змінили назву на «Частковий вибір».Через три місяці до складу гурту увійшла вокалістка ВеЬісhка (Наталя Чабан зі Стрия), і процес формування «сценічного складу» гурту закінчився. Ми почали називатися по-новому: «Хочу ЩЕ!». Але цим не обмежується кількість осіб, які працюють у команді гурту. Займатися творчістю і піаром одночасно складно. «Хочу ЩЕ!» — це також люди, яких немає на сцені, але без них тепер важко уявити нашу творчу діяльність: Таша Вербова (менеджер, саунд-дизайнер гурту, лейбли — Вогеdon Ргоduct і Тоїаl vipes ргоd), Роман Дзвонковський (талановитий дизайнер, фотограф, кліпмейкер, креативний менеджер гурту), Віктор Грудаков (веб-дизайнер, ведучий на радіостанції «Стрий РМ»), Lene Dee (фотограф з Тернополя), mг. Воо (основний бітмейкер) і L.J.S. (бітмейкер, США — Нью-Йорк).

— Де навчається і чим займається Василь Крупа? 

— Василь — студент Львівського коледжу державного університету Інформаціино-комунікаційних технологій. Ініціатор створення гурту «Destruction», який потім перетворився в «Хочу ЩЕ!». В гурті займається написанням пісень, має талант до створення чудових приспівів, які запам’ятовуються. Записує молодих виконавців на маленькій домашній студії звукозапису. Він — неординарна творча особистість, хороша людина і чудовий ДРУГ.
— Що означає теперішня назва гурту?

— Один раз послухавши наші пісні, хочеться їх почути ще.

— А чому всі учасники гурту мають іноземні імена?

— Ми є оптимістами і думаємо про перспективи виступів за кордоном, тому, щоб не змінювати своїх нікнеймів (псевдонімів) потім, вирішили відразу їх зробити англомовними.

— Щоб виступати за межами України, потрібний відповідний репертуар. Хто пише пісні для гурту? Якої вони тематики?

— Наразі виступаємо з 12 піснями. Найвідоміші з них — «Ореn Street Danсе», «Манія», «Ідеальний злочин», «Україна». Тематика пісень різноманітна: від політики до клубних треків. А те, що вони написані і виконані достойно, підтверджують наші перемоги на всеукраїнських і міжнародних фестивалях. Бітмейкер з Нью-Йорка L.J.S. здійснює семплування: шукає застарілі пісні й робить з них нові, вирізаючи частинки й відновлюючи їх. Основний бітмейкер mг. Вoo пише нові пісні. До речі, восени гурт запустив новий проект «Хоче ЩЕ! Вeats», мета якого — написання якісних інструментальних композицій для пісень у різних стилях {хіп-хоп, R’n’В, поп та ін.).

— Цього року гурт зайняв друге місце на міжнародному фестивалі хіп-хопу «Агі-ВотЬ 3». Скільки було учасників? З яких країн?

— Щороку на міжнародному фестивалі хїп-хоп культури «Агt-Воmb» виступає понад 50 команд з України і країн СНД. Це унікальний проект, організатори якого мають на меті популяризувати творчість молодих виконавців, ініціювати продуктивний діалог між класичною і молодіжною культурами. Переможців обирають не тільки члени журі, а й голосують глядачі.

— Цьогорічний березень був для гурту «Хочу ЩЕ!» насиченим на масштабні акції. Одна з них — неординарне святкування дня народження гурту. Ви організували благодійну вечірку «Хіп-хоп заради життя», аби допомогти 9-річній Ані Підпалюк. Скільки грошей вдалося зібрати для спасіння дівчинки?

— Спочатку ми хотіли організувати розважальний концерт в честь дня народження гурту. Але переформатували плани після того, як до нас звернулася віце-мер Студентської ради Львова Христина Педь з пропозицією скерувати кошти від концерту 9-річній Ані Підпалюк. Благодійну акцію підтримав посол Миру в Україні Євген Каплін. Ми запросили кращі хіп-хоп колективи Західної України: «Титри» (Львів), «9К» (Львів),    «Доккі   Док»    (Ужгород),
НіghWау» (Тернопіль), Мiss МС» (Тернопіль), «PCLAN» (Львів), «Shake МС’ (Львів), «Alco Brothers»(Львів), команда брейкерів «West da Crew», команда трейсерів «Lviv Motion» та ді-джеї Т-Оnе i Теггу Мutinу (діджей гурту Хочу ЩЕ!). Концертна програма була цікавою. Нам вдалося зібрати 10 тисяч 688 гривень. Розуміємо, що цього, звичайно, замало, аби зробити операцію Ані в Німеччині. Тому й звернулися до усіх не байдужих людей з проханням             допомогти дівчинці.

— У березні відбулася й презентація першого ліцензійного збірника львівського хіп-хопу «Інший ЗаХХід». Які ваші треки увійшли до нього?

— Популярна пісня «Ореn Street Danse», під музику від „Хочу ЩЕ! Веаts» записаний
репрезентаційний трек збірника «Інші правила», трек за участі бітмейкера команди mг. Воо. Це немало, враховуючи, що на диску є пісні Вови зі Львова і ще 14 гуртів.

— Коли i де можна буде побачити ваш перший кліп на пісню «Ореn Street Danse»?

— Дуже скоро. А пропонуємо «Вуличні танці» понад 80 телеканалам України через музпроект «паузі 100». Україномовний кліп зняли в кінокомпанії «Вurton Cinema», режисер — Олександр Сюткін, монтаж — Роман Дзвонковський. Це танцювальний кліп, в якому задіяні шоу-балет «МеdLіnе» і команда брейкерів, які з нами виступають «West da Crew». Частково зйомки відбулися в клубі «Феномен», а також — монтовані. Кліп створений для популяризації брейк-дансу. Наступним буде кліп на пісню «Ідеальний злочин», тема якої — злочин долі проти людини.

— Ротація пісні коштує немалих грошей. Шукаєте спонсорів чи даєте раду самостійно?

— Завдяки команді, яка дбає про імідж гурту, і те, що працюємо з максимальною віддачею, нас запрошують у різні проекти. Звичайно, ми заробляємо на комерційних замовленнях, клубних вечірках. Але спростую думку про те, що «засвітитися» на телеканалах можна тільки за гроші. Деякі канали будуть показувати наш кліп безкоштовно. Багато залежить від уподобань музичного редактора телеканалу. Гурт співпрацює із всеукраїнськими та регіональними медіапроектами:  Нір-hор.іn.uа, «Музичний Львів», «паузі 100», «Наше».
У грудні 2009-сІчні 2010 року відбувся проект «Мандариновий бум», в рамках якого різдвяно-новорічний трек «Мандаринка» прозвучав на 10 радіостанціях України («Х-mas Radiо», «Радіо М», «Еко-радiо» та ін.). Пісні гурту взяли для ротацій на багатьох популярних радіостанціях, як-от «Ялта», «Львівська хвиля», «Люкс FМ», «Еко-радіо» та iн. Своїх шанувальників маємо не тільки у Львові, а й у Харкові, Києві, Дніпропетровську, Одесі, Ялті, Черкасах, Тернополі та iнших містах України. Гадаю, кількість міст, мешканцям яких подобається творчість гурту «Хочу ЩЕ!», щороку збільшуватиметься. Принаймні, ми до цього прагнемо, пропагуючи завдяки альтернативному хіп-хопу такі людські цінності, як любов, добро, правда, милосердя і людяність.

Винники Plus
Розмовляла Лариса Кубська

Related Post