Додому з перемогою! Ансамбль «Святослав» привіз призове місце із міжнародного конкурсу в Ужгороді (ФОТО)

Новини
admin

Учасники Народного ансамблю танцю «Святослав» знову поповнили свою колекцію нагород та дипломів. Останніми днями квітня запальні танці «Святослава» підірвали концертний зал Х ювілейного міжнародного конкурсу мистецтв «Закарпатський Едельвейс–2015» в Ужгороді. Середня група колективу стала лауреатом ІІ премії цього престижного конкурсу.

З 27 до 30 квітня винниківська танцювальна молодь на чолі з головним хореографом колективу «Святослав» Тетяною Патер перебувала в Ужгороді на міжнародному конкурсі мистецтв «Закарпатський Едельвейс – 2015».  Ця поїздка відбулася за фінансової підтримки засновника та почесного президента ансамблю Григорія Козловського. Десятий ювілейний конкурс зібрав понад 600 учасників з України та сусідніх країн. Традиційно організаторами цього дійства виступили Міністерство культури та Міністерство освіти і науки України, Асоціація діячів естрадного мистецтва України, Національна всеукраїнська музична спілка, Закарпатська облрада. Ансамбль «Святослав» представив своє мистецтво 28 квітня, у день хореографії.

Підготовка до цього конкурсу була надзвичайною. Адже участь у конкурсі – це екзамен для танцюриста – на зрілість, майстерність, професіоналізм. Це кульмінація кількамісячної та багатогодинної важкої праці. І найголовніше, що це праця передусім дитяча.

Учасники «Святослава» витримали цей іспит блискуче. На суд журі ансамбль представив два  танці: вокально-хореографічну композицію «Грицю, Грицю, до роботи» та композицію «Мальви», присвячену воїнам АТО. Під час виконання «Мальв» зал стоячи аплодував нашим дівчатам, а члени журі показували «клас». Після концерту член журі заслужений працівник культури Гулол В.В. підійшов до Тетяни Патер із словами, що «Мальви» – це справжній танець-шедевр, якого ще не бачили на жодному конкурсі, і  ніхто навіть не очікував від дітей такого майстерного виступу!

 

Нашим винниківчанам було надзвичайно приємно отримати таку високу оцінку від членів журі, адже судили конкурс корифеї українського та зарубіжного мистецтва. Очолювали журі директор і художній керівник хору ім. Г. Вірьовки, герой України, народний артист України Анатолій Авдієвський та директор і художній керівник ансамблю танцю ім. П. Вірського, герой України, народний артист України Мирослав Вантух. Оцінювали виступи учасників понад десяток членів журі з України, Польщі, Угорщини, Білорусі та Словаччини.

Утім «Святослав» був єдиним із колективів другої премії, кого запросили до участі в Гала-концерті конкурсу, де виступали лише володарі перших місць.

Після виступу керівник колективу Тетяна Патер отримала величезну кількість подяк, схвалень та захоплень від керівників інших колективів та учасників. «Святослав» запрошують до співпраці та дружніх обмінів по всій Україні.

В останній день перебування в Ужгороді винниківська молодь та батьки побували на екскурсії Ужгородом, де відвідали місцевий замок, Кафедральний собор та Музей народної архітектури і побуту й змогли помилувалися цвітом сакури, акації та барвистого бузку. А на зворотному шляху через Мукачеве винниківчани відвідали Мукачевський замок. Усі змучені та щасливі повернулися додому!

Як поділилися своїми враженнями батьки учасників, цей конкурс чітко продемонстрував стрімкий ріст їхніх дітей. У порівнянні з вересневими виступами на початку навчального року діти виросли у своїй майстерності, у техніці виконання й відчули справжній смак професійного виконання. Тепер це ансамбль, який гучно заявляє про себе на всеукраїнському рівні.

Учасники колективу надзвичайно вдячні за підтримку меценату та президенту ансамблю Григорію Козловському і пишаються тим, що можуть здійснювати такі поїздки, виступати в ексклюзивних костюмах, мають змогу навчатися під керівництвом досвідчених і професійних педагогів. Завдяки п. Григорію та ансамблю «Святослав» місто Винники славиться по всій Україні і підтримуються давні танцювальні традиції нашого міста. І чи не найголовніше, у складний для держави час саме український танець та українська пісня підтримують в наших батьках та дітях високий національний дух.   

Анна Гордієвська 

Більше про новини у Винниках та околицях міста можна дізнатися тут.

Related Post