«Ноги моєї не буде в цій Московської орді», — Григорій Козловський

Новини
admin

Журналіст видання Tribuna.com Андрій Федченко з’їздив в Винники і розібрався в дивовижній історії клубу, який був придуманий Мироном Маркевичем і пропонував скажені гроші Мілевському, а тепер запросив екс-гравця збірної України та київського «Динамо Олександра Алієва.

Ще два тижні тому екс-півзахисник «Динамо» Олександр Алієв заявляв, що вперше чує про команду з Винників, і не планує туди переходити, але вже у минулу неділю відбігав 68 хвилин проти «Самбора» в чемпіонаті Львівської області.

Інформація з клубу теж була суперечливою. Ще в четвер власник «Руху» Григорій Козловський зберігав з приводу можливого приїзду Алієва демонстративне спокій. «Журналісти завжди шукають сенсації. Я можу говорити тільки про ті речі, які стали фактами. Коли людина буде бігати на поле в нашій футболці — це факт. До тих пір — це слухи. Останнім часом це роздули так, як ніби в Україні більше немає про що говорити. Чому така скромна і бідна команда, як наша, викликала фурор в цілій Україні?» — заявляє президент у розмові з кореспондентом видання.

Як вдалося дізнатися з джерел, близьких до гравця, Алієв не збирається затримуватися в Винниках надовго. Колишній гравець збірної України, який після розставання з «Анжі» в січні так і не отримав відповідного пропозиції, потребує лише підтримки форми до літа. На наступне трансферне вікно в Алієва вже є кілька пропозицій — всі з-за меж України. Він віддав перевагу повноцінним іграм за аматорський клуб над тренуваняями з «Динамо-2» — з керівниками обох клубів його пов’язують знайомства (у другому випадку цілком очевидні). Отримувати зарплату Алієв не буде, але, найімовірніше, отримає винагороду від президента за принципом «свої люди, розрахуємося, я не ображу» — за даними каналу «Футбол» це буде сума в 50 тисяч доларів.

Головним двигуном футболу — і багато чого іншого — у Винниках, п’ятнадцятитисячного міста-супутника Львова, є місцевий бізнесмен Григорій Козловський. 44-річний ресторатор і готельер, громадський діяч, в минулому — політик, міг сам стати футболістом.

У 1992 році, за його словами, він відмовився від пропозиції Мирона Маркевича, який тренував тоді луцьку «Волинь». Козловський був тоді молодим воротарем стрийської «Скали», але подумавши, вибрав кар’єру в бізнесі. «Маркевич рази три дзвонив мені, умовляв, пропонував різні варіанти. Я не послухався його, тому що переживав за навчання, та й економічна ситуація в країні була якась непевна. Незважаючи на мою величезну любов до спорту, хотілося мати в руках більш надійне справу, ніж футбол», — пояснював Козловський« Високому замку». В останні роки Козловський, незважаючи на пережитий 15 років тому мікроінфаркт, регулярно грав за команди ветеранів.

У сенсі бізнесу власник «Руху» не прогадав — його справа розвивається успішно. Він володіє одним з найпрестижніших львівських готелів «Гранд Готель», готелем-рестораном «Святослав» у Винниках (де і буде жити Алієв) і рестораном «Королівська пивоварня», а також є співвласником Львівської тютюнової фабрики.

Незважаючи на міцний фінансовий базис, Козловський поки не планує робити з «Руху» професійний клуб. «Щоб грати в прем’єр-лізі, у нас не той потенціал і не ті гроші. А грати у другій або першій лізі — навіщо? Думаєте, у другій лізі утримувати команду дорожче, ніж на область? — Пояснив Козловський Tribuna.com. — Я сподіваюся, нова футбольна влада зрозуміє, що футбол внизу треба будувати по-іншому. Треба робити так, як це зробили в Німеччині. Не можуть грати у другій лізі дванадцять команд, які їздять автобусом по всій Україні! Зараз навіть вища ліга їздить поїздами. Це два дні туди, два дні тому, день гри, день відновлення. І через рік ми отримуємо двадцять шість повноцінних алкоголіків, а не футболістів. Ми коли граємо з командами першої ліги, вони нам 0: 4, 0: 5 програють. Про які професіоналах ви говорите?».

«Першовідкривачем» футболу у Винниках вважається батько Мирона Маркевича Богдан, на честь якого тепер названий клубний стадіон. До самого «Руху» Маркевич-старший відношення не мав, але от епоха до нього — плід роботи саме Богдана Дмитровича, який не тільки грав і тренував місцеві клуби, а й був тренером-селекціонером «Карпат» наприкінці 60-х і на початку 70-х. «Батька навіть ховали зі стадіону. Він так любив цей стадіон, що чи не жив на ньому. Він його сам косив. Навіть у 70 роки, коли вже був хворий, якщо хтось виходив на поле у ​​взутті, він зривався з ліжка і біг, як пацан. Для нього стадіон був чимось святим», — пояснює Козловський.

Вважається, що саме Богдан Маркевич посіяв у місті футбольне зерно, яке згодом дало багаті плоди: крім власного сина він тренував майбутнього арбітра і голову Львівської федерації Ярослава Грисьо, гравців «Карпат» Ростислава Поточняка і Романа Покору. Крім того, арбітри Можаровський, Чекас, Сидор, і ще два брати Грисьо, Андрій та Юрій, теж народилися в Винниках.

У 2003 році, через рік після смерті батька, тоді ще тренер «Карпат» відкрив у рідних Винниках дитячу школу. Григорій Козловський якраз був депутатом місцевої міськради, і Маркевичу віддали місцевий стадіон в оренду на п’ятдесят років. З тих пір відомий тренер за свій рахунок перетворив його на одну з кращих футбольних баз Західної України, а клуб на грошах і амбіціях Козловського виріс з елітної ДЮСШ до розмірів найсильнішого аматорського клубу в країні. «Маркевич активно допомагає нам — адже він теж схиблений на футболі, — каже Козловський. — Так сталося, що під однією зіркою зійшлися дві людини, народжені в один день, 1 лютого. Два безнадійно хворих футболом людини. Це ядерне поєднання двох Водоліїв дало позитивний ефект».

Зараз «Рух» є чинним чемпіоном України серед аматорів, а чемпіонат Львівщини виграє три роки поспіль. Минулого літа Маркевич привозив сюди на збори тільки-тільки очолений ним «Дніпро», ще раніше у Винниках так само бував «Металіст».

Правда, вперше про «Рух» українська публіка почула на початку минулого року, коли Григорій Козловський заявив, що не проти запросити в команду Артема Мілевського. Екс-форвард «Динамо» тоді, як і Алієв зараз, знаходився без клубу і теж був не проти підтримати форму. Але за словами Козловського, журналісти тоді роздули з мухи слона: «Я про Мілевського просто в одному з інтерв’ю сказав, що хотів би його бачити. А журналісти так все перекрутили, як ніби я його запросив». Правда, і спростовувати наявність пропозиції він не став: «Я багато кому робив пропозиції. Я фанатично люблю футбол і своє місто, хочеться, щоб воно стало веселіше, не таким буденним, а цікавим і оригінальним. Я багато кому робив пропозиції, але не буду про це говорити».

Однак, інформацію про реальні варіанти з Мілевським підтверджують непрямі джерела. Телеведучий «Профутбол» Ігор Циганик не так давно заявляв в ефірі Vidiscope, що «Рух» був готовий платити Мілевському 200 тисяч доларів на рік. Циганик — виходець зі Львова і з Козловським знайомий особисто: зокрема він був ведучим на святкуванні чемпіонства команди з Винник в січні цього року. Фотографії із заходу опублікував у своєму Вконтакті. сам Козловський (фото).

«Ігор Циганик завжди правду каже. Напевно, він щось знав, чого навіть я не знав. Він людина, яка знає про футбол все», — іронізує Козловський. Після чого додає: «Це було рік тому, а рік тому була інша ситуація. На сьогоднішній день — це нонсенс, це дуже великі, нереальні гроші».

Алієв — не перший екс-гравець збірної України, який надів футболку «Руху». Буквально недавно в ньому закінчував кар’єру Сергій Даниловський — вихованець львівського футболу, добре знайомий по львівських «Карпатах», донецькому «Металургу» і «Чорноморцю». Правда, у того матч за національну команду всього один.

Але якщо ситуація в українському футболі буде і далі розвиватися так, як зараз, ми побачимо цілу чергу футболістів, «мріючих з дитинства грати в «Русі». «Різниця між нами і багатьма професійними клубами в тому, що вони обіцяють, а ми — робимо. Пообіцяти і я можу, але в мене інші принципи в життя. У нас маленькі зарплати, але вони реальні. До нас прийшли люди, які шукали команду, або відновлювалися від травми. Набрали форму, а потім виявилося, що люди вже нікуди не хочуть йти», — пояснює Козловський.

За його словами, хавбек клубу Володимир Макар отримував пропозицію від братиславського «Слована», їздив навіть з ним на збори, але вирішив залишитися в Винниках. Як і захисник Андрій Гурський, якого всерйоз хотів бачити у себе польський «Гурнік».

Замість них у професійний футбол «Рух» делегував поки тільки 21-річного сина Козловського — Святослава. Він грає в U-21 «Дніпра», але з версією про «блат» глава клубу категорично не згоден: «Чому протеже? Він в «Дніпро» потрапив, вже зігравши за молодіжну збірну України. Маркевич стежив за ним і, звичайно, це його ініціатива була».

Уже в першому своєму інтерв’ю в якості гравця «Руху» Олександр Алієв пообіцяв вивчити українську мову. Його георгіївську стрічку ще не встигли забути, а його новий клуб — з числа тих, хто не проти висловитися по темі політики. На розминку перед одним з матчів минулого сезону «Рух» вийшов у футболках з нецензурним написом про президента Росії.

«Ця ідея — моя особисто. Я навіть не намагався поміняти букви місцями, адже вважаю, що речі треба називати своїми іменами. І це не найгірше слово, яке можна було придумати, — розповів Козловський. — Ми це зробили тому, що в цей час якраз мовчали всі українські топ-команди. Ми висловили чітко, зрозуміло і, найголовніше недвозначно своє ставлення до цього нелюда. Я був готовий на будь-який штраф. Я б хотів подивитися, хто не згоден з моєю думкою. Я сам вийшов з командою, сам надів, це моя позиція.

Після цього принципово в Росію не літаю: я сказав, що більше ноги моєї там не буде і цента я не витрачу, щоб потрапити в цю Московську орду. Футболістам ця ідея теж сподобалася, адже з політичних питань у нас все в команді — однодумці».

Нагадаємо, що Олександр Алієв вже провів два матчі за свій новий клуб. У неділю зіграв перший матч на виїзді з ФК «Самбір», де відзначився гольовим пасом і допоміг «Руху» здобути перемогу з рахунком 3:0, а вчора відзначив свій свій дебютут на стадіоні у Винниках в матчі І туру чемпіонату України з ФК «Вінниця» забитим м’ячем і допоміг святкувати перемогу з рахунком 2:1.

Більше про новини у Винниках та околицях міста можна дізнатися тут.

Related Post