«Разом змусимо владу працювати!», — Володимир Почаєвець

Новини
admin

Координатор «Народного Контролю», керівник «Народної Самооборони» та «Центру забезпечення військових у місті Винники» Володимир Почаєвець розповів Львівському порталу про свою спільну діяльність з активістами у Винниках. Пропонуємо нашим читачам повний текст цієї публікації.

Під час Революції Гідності громадськість була дуже активна. Всі ми пам’ятаємо яскраві приклади самоорганізації в проектах “Центр відправки на Київ”, “Майдан SOS”, “Автомайдан”, “Народна Самооборона”. Люди себе проявили як лідери, які хочуть брати на себе відповідальність за майбутнє країни. 

Ми об’єдналися задля мети здолати гнилий режим Януковича! Нині  виборюємо своє право жити у вільній державі, без ворогів і, що головне, без фальші високопосадовців!

Втім у той час, коли на сході триває війна за нероздільність території України, в нашому місті комунальні проблеми нікуди не зникли. Відтак разом із небайдужими людьми ми взялися тиснути на чиновників, аби їх якнайшвидше вирішили. Звісно, всього одразу не зробиш. Певен, що починати треба з малого, аби досягти вагомих результатів!

Одним із перших проектів моєї діяльності з “Народним Контролем” було те, щоби добитися ремонту світлофора на центральній вулиці, який постійно виходив із ладу. Їздити і ходити там було небезпечно. Обстеження світлофорів на вулиці Галицькій провели активісти Народної Самооборони спільно з журналістами “Народного Контролю” та інспекторами ДАІ. Висновок: світлофор виходив з ладу через нестачу напруги. Як результат нашої роботи – місцеві комунальники ситуацію виправили, світлофор на вулиці Галицькій працює.

Однак ми не зупинилися. Кіоски на центральній вулиці міста кілька місяців працювали незаконно – власники не платили за оренду землі. Тим часом попри звернення жителів Вин­ників міська влада на такі порушення не реагувала… 

Журналісти та громадські активісти разом із працівниками ДАІ, провівши відповідні заміри, визначили, що кіоски розташовані не за правилами. Один із незаконно встановлених МАФів уже демонтований. Після втручання “Народного Контролю” за незаконні МАФи взялися прокуратура та суд. Ми стежитимемо за перебігом цієї справи.

В лютому 2015 року спільно з жителями міста Винники ми виступили проти незаконного будівництва висотки на місці, де мав з’явитися дитячий навчально-спортивний комплекс. Забудовник ігнорував вимоги людей, не зважав на їхні протести. Відстоювати права жителів узялися громадські діячі Львівщини. Після мого втручання прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо будівництва.

Наслідок моєї роботи з “Народним Контролем”: відремонтують розбиту дорогу у Винниках на вулиці Сагайдачного. Раніше ця вулиця була в суцільних ямах. Місцеві чиновники не бралися за ремонт, скільки люди не просили їх про це. Тим часом активістам “Народного Контролю” в міській раді пообіцяли, що до кінця року відремонтують згадану вулицю, прокладуть каналізацію, відновлять освітлення.

Також ми добилися освітлення вулиці Стуса, що у Винниках. Станом на сьогодні аварійну електромережу полагодили – вуличні ліхтарі запрацюють. “Народний Контроль” вимагав від влади міста Винники сплати боргу, щоб людям відновили подачу гарячої води. Аби помитись, мешканці одного будинку на вулиці Кільцевій повин­ні були гріти воду. 

У ЛМКП “Львівтеплоенерго” пояснили : відключили гарячу воду за неоплату. Тільки-от заборгували не мешканці, а міська влада! Мерія Винників запевняла, що проблема з’явилася через банківську тяганину. 

Попри всі негаразди перед великодніми святами люди таки отримали гарячу воду. Завдяки підтримці народного депутата України, лідера громадського руху “Народний Контроль” Дмитра Добродомова і журналістів “Народного Контролю” мешканцям будинку на вулиці Кільцевій 2-а, що у Винниках, встановили індивідуальні електролічильники. Люди казали, що вже понад два роки разом із сусідами оббивали пороги владних кабінетів з проханням дозволити встановити у їхніх помешканнях індивідуальні електролічильники. Комунальники роками не чули містян. Лише після втручання “Народного Контролю” електроприлади опломбували.

Також після втручання “Народного Контролю” у Винниківському відділенні міліції ввімкнуть світло. Електрики у правоохоронців не було близько двох місяців. Комунальники пояснювали, що відключили її за неоплату. Через це міліціянти на своїх робочих місцях бували вкрай рідко. Я, як депутат міської ради, уже написав депутатське звернення до очільника міліції Львова Павла Герасима з проханням передбачити кошти для встановлення окремого електролічильника в приміщенні Винниківського відділення міліції.

Зараз ми пильніше придивляємося до виконавців, до їх активності, знань, потреб. Хочемо поділитися своїми знаннями та досвідом і організувати найкращих членів нашої команди. Тож звертайтеся до “Народного Контролю”. Змусимо владу працювати! Разом зробимо більше!”

Телефонуйте до координатора “Народного Контролю” в місті Винники Володимира Почаєвця за номером +38 067 586 35 75, або пишіть на електронну адресу pochaivec@ukr.net.

Більше про новини у Винниках та околицях міста можна дізнатися тут.

Related Post