Мінські переговори закінчилися договором про припинення вогню з 00:00 15 лютого

Президенти країн «нормандської четвірки» більше 14 годин узгоджували план мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.

Сторони на переговорах в «нормандському форматі» в Мінську домовилися про звільнення всіх заручників протягом 19 днів, повідомив український президент Петро Порошенко.

Зокрема, досягли домовленості про звільнення українськи Надії Савченко, яка знаходиться в російському СІЗО.

Раніше президент Росії Володимир Путін заявив, що сторони на переговорах у Мінську домовилися про припинення вогню на Донбасі з 00:00 15 лютого.

За його словами, на багатогодинних переговорах також вдалося домовитися про відвід важкого озброєння сторін.

Зокрема, українські війська повинні відвести озброєння від нинішньої лінії фактичного зіткнення сторін, а сепаратисти — від лінії, зафіксованої мінськими документами 19 вересня.

Крім того, домовлено, що українські прикордонники відновлять контроль над кордоном до кінця 2015 року.

«Чітко наголошено, що після завершення політичного врегулювання з першого ж дня після місцевих виборів має бути переданий контроль під спільний захист представників ОБСЄ і українських прикордонників і на другому етапі до кінця цього року українські прикордонники у повному обсязі мають відновити український суверенітет, український контроль на державному кордоні», — сказав він.

Водночас президент наголосив, що не було жодної домовленості про автономію чи федералізацію Донбасу.

«Це було непросто, і фактично нам виставляли всілякі неприйнятні умови, відходи, здачі. Ми не пішли ні на жодні ультиматуми і чітко проявили позицію, що припинення вогню має відбутися без попередніх умов», — сказав Петро Порошенко.

Джерело:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *