Обурені винниківчани заблокували шинами незаконне будівництво (ВІДЕО)

Сьогодні, 7 лютого, винниківчани протестували проти спорудження багатоповерхівки на місці де планувалось будівництво дитячого садка.

Мешканці довколишніх будинків обурені тим, що на ділянці по вулиці Винна Гора, яка Винниківською міськрадою була виділена під будівництво дитячого садочка та школи, приватна структура неправомірно зводить дванадцятиповерховий житловий будинок, повідомляє zik.ua.

Люди кажуть, що звертались до місцевих депутатів, інспекторів архбудконтролю, але вони у змові із забудовником і на порушення не звертають уваги.

«Вони собі роблять, що хочуть, ні на кого уваги не звертають. Поставили паркан на дитячому майданчику. Про дитячий садок тепер взагалі можна забути. У Винниках лише один державний садок, аби потрапити туди, треба від народження дитину записувати. Місць бракує, по 40 дітей у групі. Багато хто до Львова дітей возить. А тепер ми залишимось взагалі без надії на новий садок, бо землю роздають під багатоповерхівки», — нарікала місцева мешканка Надія.

«Фірма, яка виграла тендер на землю, брала на себе зобов’язання побудувати садочок. Але потім перепродала свої зобов’язання і землю фізичним особам, які замовили в цілком іншої компанії будівництво багатоповерхового будинку вже без дитсадка. Це така схема захоплення землі. Зараз ця фірма збанкрутує і ми нічого не доб’ємось», — зауважив один з ініціаторів акції протесту, мешканець Винник Олексій Шинкаренко.

Зранку на огородженому парканом майданчику тривало будівництво. Однак, коли розпочався мітинг, будівельники припинили роботу. Обурені мешканці підійшли до металевої хвіртки, вимагаючи від охоронців зателефонувати до керівництва або виконробів. Перемовини були напруженими, але результату не дали. 

Врешті-решт люди шинами завалили під’їзди до будівельного майданчика та написали звернення до міліції з вимогою зупинити будівництво, яке вони вважають незаконним.

Окрім того активісти звернулися до голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки, в якому закликали губернатора приїхати до Винник і особисто перевірити діяльність забудовника і депутатів місцевої ради.

У пікеті взяв участь помічник народного депутата України Дмитра Добродомова, керівник Народної Сомооборони у м. Винники, Володимир Почаєвець, який вбачає у незаконному будівництві корупційну схему міського голови Сергія Уварова.

«Сьогодні ми лише поскладали під браму незаконного будівництва шини. Завтра-післязавтра, якщо влада Винник не дослухається до законних вимог мешканців міста, та замість того аби незаконно збагачуватися, не подивиться у бік людей та їх проблем, ми ці шини обов’язково запалимо. Люди мають законне право на дитсадок», – сказав координатор «Правого сектора» у Винниках Максим Хома.

На жаль, під час пікету забудовник на місці не з’явився, тому ніякої документації мешканці так і не побачили. Коли пікетуючі перемістились у центр продажу квартир, то до них вийшов представник забудовника. Свого імені він не назвав, але пообіцяв 11 лютого, в середу, о 14:00 показати громаді документи на будівництво.

Нагадаємо, що 29 січня Дмитро Добродомов з цього приводу надіслав відповідне звернення Генеральному прокуророві, Міністрові внутрішніх справ та Директорові департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області. Відтак народний обранець тримає ситуацію на контролі.

Повну версію стрім-трансляції ІА ZIK можна переглянути тут.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *