Аматорському театру «Сміх і сльоза» виповнилося 10 років

14 грудня аматорський театр у Винниках «Сміх і сльоза» відзначив своє десятиліття. Урочистий вечір з цієї нагоди відбувся в КЦ «Дозвілля» за участю усіх акторів та почесних гостей.

Десятиріччя аматорського театру – це подія культурна, мистецька і навіть історична для нашого міста. Адже театр об’єднав в собі винниківчан, жоден з яких не є професійним актором. Протягом десяти років вони у вільний від повсякденних справ час ходили на репетиції, вивчали ролі, ставили вистави і зривали бурхливі оплески глядачів. Тож десять років – це серйозне випробування на витримку, наполегливість і любов до свого хобі. 

Аматорський театр існував у Винниках ще у 1950-их роках, та згодом ця традиція перервалася. А десятиліття тому бажання повернути аматорські вистави на винниківську сцену виникло у Богдана Голіяна та Тетяни Патер. Саме вони й стали засновниками сучасного винниківського аматорського театру. Оскільки майбутні актори бачили в своєму репертуарі різножанрові постановки, театр отримав назву «Сміх і сльоза».

З перших днів існування й до сьогодні художнім керівником та головним режисером театру є Ігор Дзядига. А під керівництвом режисера-постановника Миколи Білокрилого на винниківській та львівській сценах з успіхом пройшли такі вистави, як «На перші гулі» С.Васильченка, «Фараони» О.Коломійця, «Назар Стодоля» Т.Шевченка, «Пошились в дурні» М.Кропивницького, «Вар’яти з Лисої гори» І.Дзядиги, «Запорозький скарб» Іванченко-Писанецького та ін., а також естрадні мініатюри «Гірчичники», «Покусаний», «Командировочний».

Урочисте святкування ювілею розпочалося із представлення усіх акторів театру, серед яких тепер є і старожили, і молоде покоління творчих винниківчан.

Засновники театру Тетяна Патер та Богдан Голіян нагородили акторів почесними грамотами, подяками, медалями та вручили пам’ятні буклети. Ігор Дзядига та Микола Білокрилий на сцені згадували часи, коли все тільки починалося і всі постановки існували тільки в їхній уяві.

Глядачі отримали нагоду перенестися на десять років назад, коли переглянули уривок з дебютної вистави «На перші гулі» та фотографії з усіх вистав театру. А зі сцени, наче з рогу достатку, на акторів лилися теплі слова вітань і подарунки.

Привітати акторів прийшли представники Винниківської міської ради – заступник міського голови п. Тарас Дмитерко та начальник відділу юридичного забезпечення та соціальної роботи п. Зоряна Корчовська, представник «Просвіти» — п. Іван Євгенович Глущак, директор Народного дому п.  Наталія Вінярська, директор Винниківського краєзнавчого музею  п. Ігор Тимець, директор Львівської державної школи мистецтв № 9 Ярослав Харун, Заслужені артисти України Леонтій Бебешко та Аеліта, директор Львівського державного обласного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи, кандидат педагогічних наук  п. Роман Береза та отець Василь із церкви Рівноапостольних Володимира та Ольги.

Наймолодші вихованці «Дозвілля», і, можливо, наступна акторська зміна, побажали ювілярам у віршиках повного залу квітів і шквалу аплодисментів, а учасники Народного ансамблю танцю «Святослав» презентували свої запальні танці. Подарунками-піснями ювілярів привітали фольк-гурт «Марвінок», Галина та Ігор Брами, ансамбль «Винниківчани» та викладачі школи мистецтв. А наприкінці вечора актори театру розвеселили увесь зал комедійною сценкою «Наречена із Тюмені».

Свято завершилося традиційним виходом усіх акторів на біс і побажаннями «Многая літа». Щирість, ентузіазм та завзяття в очах акторів, режисерів та засновників театру переконали, що через десятиліття вони знову зустрінуться на тій самій сцені.   

Маріанна П’ятакова

Своїм успіхом, своєю плідно — творчою діяльністю колектив театру «Сміх і сльоза» завдячує багаторічним благодійникам та меценатам : п. Богдану Голіяну, п. Олегу Голіяну, п. Григорію Козловському, п. Петру Стецку, п. Олегу Наставському.

Фото:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *