У Винниках відбудеться фестиваль кримськотатарської культури

З метою пізнання етнографічного багатства України та підтримки традиційної культури автохтонів Криму – кримських татар 7 вересня у Винниках проходитиме перший великий фестиваль кримськотатарської культури.

Для участі у фестивалі запрошені відомі культурні та громадські діячі, а також знамениті митці: художники, майстри декоративного-прикладного мистецтва, творчі колективи з Криму, на виставці будуть представлені унікальні експонати з державних та приватних колекцій.

Організатори фестивалю: Департамент з питань автономної республіки Крим та м. Севастополя секретаріату Кабінету міністрів України, Історико-краєзнавчий музей м. Винники, Кримськотатарська національна спілка м. Львова.

Програма фестивалю:

11.00-19.00: Виставка-продаж традиційних мистецьких виробів кримських майстрів, дегустація страв національної кухні, майстер-класи (унікальної техніки двосторонньої традиційної вишивки шовком і золотом «татар ішлємє»  (Ельвіра Осман, Хатідже  Юнусова), старовинної східної техніки роботи на гончарному колі (Рустем Скібін), розпису емалями кераміки (Азіза Карімова), мідної чеканки (Рефат Куртвелієв), приготування різноманітних національних страв та ін.

15.00: Урочисте відкриття фестивалю за участі відомих громадських діячів кримськотатарського народу, презентації яскравих танцювальних колективів і виконавців давніх та сучасних національних пісень.

16.00: Відкриття виставки традиційного та сучасного мистецтва кримських татар «Невідомий Крим».

Співорганізатори виставки: КЗЛОР «Львівський історичний музей», Львівський музей історії релігії, приватний колекціонер, художник-кераміст, член Асоціації кримськотатарських художників України, керівник студії «Ель чебер» Рустем Скібін.

17.00: Демонстрація анімаційних фільмів дитячої студії «Манюня», які ознайомлять глядачів з легендами кримських татар.

18.00: Колективне приготування і куштування традиційної страви кримських татар «татар аш», а також дегустація інших традиційних страв кримськотатарської кухні: фулто, бурма, пахлава, бойнуз та ін.

Протягом дня під супровід традиційної музики, виконання учасниками фестивалю із Криму старовинних і сучасних національних пісень, яскравих національних танців проходитиме тепле спілкування з кримськими гостями. Завершиться фестиваль спільним виконанням національного танцю «Хоран».

Також у межах програми фестивалю 6 вересня з 15 год. у Музеї народної архітектури та побуту «Шевченківський гай»  планується проведення круглого столу за участю культурологів, громадських діячів і ЗМІ.

Партнери фестивалю: сектор зовнішньої промоції Львівської міської ради, ТзОВ «Фортуна-сервіс» — ресторан «Гетьман».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *