Винниківська міська рада не хоче ремонтувати очисний колектор

Новини
admin

Львівська міська рада не може почати ремонт винниківського колектора через «баталії» з Винниківською мерією, яка погоджується передати його на баланс Львова лише частково. Як повідомляє zaxid.net, за словами львівських чиновників, колектор став аварійним за той час, поки належав Винникам, тож Винниківська міська влада просто «хоче перекинути» проблему на Львів.

Про це у вівторок, 19 серпня, під час прес-конференції повідомив в. о. директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Володимир Олійник.

За його словами, несправність винниківського колектора є однією із причин смороду у Личаківському та Шевченківському районах Львова. Для того, щоб зменшити неприємний запах в місті, колектор потрібно реставрувати, адже за роки, коли він був на балансі міста Винники, об’єкт фактично зруйновано. Чиновник зазначив, що про ситуацію з винниківським колектором ЛМР вже повідомила прокуратуру та екологічну інспекцію Львівської області.

«Ремонт аварійної ділянки колектора за попередніми підрахунками коштуватиме близько мільйона гривень. Наразі тривають переговори міського голови Львова Андрія Садового з Винниківською мерією, щоб вона або співфінансувала ремонт колектора, або віддала нам його повністю, а не частково», – зазначив Олійник.

Чиновник висловив незадоволення тим, що на балансі м. Винники лишається ділянка колектора, з якого воно має прибуток, адже там знаходиться ТзОВ «Барком», яке очищає свої стоки на колекторі та сплачує за це кошти.

«Я маю рішення Винниківської міської ради, в якому йдеться про те, що вони готові передати у власність м. Львова частину колектора, але межею розподілу лишити ділянку колектора від кінцевої точки каналізаційної насосної станції у Винниках до ТзОВ «Барком», – пояснив Олійник.

На його думку, така позиція є «дуже цікавою та некоректною», адже «вони (Винниківська міська рада – ред.) братимуть гроші від «Баркому» за прийняття стоків, проте абсолютно нічого не мають проти, щоб Львівська міська рада фінансувала ремонт колектора».

Втім, у міській раді м. Винники з цим не погоджуються. За словами в.о. міського голови м. Винник Олега Шевчука, такий розподіл ділянок колектора є законним.

«Львівський окружний адміністративний суд у березні цього року постановив, що колектор не перебуває на балансі Винниківської міської ради, тому у її повноваження не входить його утримання», – сказав Шевчук.

За його словами, згідно з цим рішенням, МКП «Винниківське» обслуговує колектор до ТзОВ «Барком», а ділянка далі уже належить Львову, тому вони не мають ніякого відношення до її ремонту.

Зазначимо, що у Львівській мерії нічого не знають про таке рішення суду.

Як повідомлялось раніше, Львівська міськрада звернулась в прокуратуру та Екологічну інспекцію щодо порушення природоохоронного законодавства Винниківською міськрадою. 

Related Post