Значних матеріальних збитків зазнали мешканці Винник через аварію на трансформаторній підстанції (ВІДЕО)

Новини
admin

У суботу, 2 серпня, приблизно о 18.15 мешканці цілого мікрорайону Винник (вул. Франка, Стрілецька, Крива, Піддіброва, Керницького та ін.) отримали у свої будинки від трансформаторної підстанції, яка знаходиться на території молокозаводу по вулиці Стрілецькій, напругу 390-420 вольт.

Вже через 10-20 хвилин велика кількість людей почала збиратися біля електропідстанції. Всі говорили, що в кожного згоріло по декілька побутових електроплиладів та інше електрообладнання на велику суму грошей.

Всі, хто зібрався, розуміли, що аварія сталася після сильних поривів вітру. Всяке буває… Але у всіх було одне питання — чому така висока напруга трималася десь хвилин 15-20?! Чому не спрацював захист на підстанції?! На ці питання мешканці хотіли отримати відповідь від когось з керівників Львівобленерго, а також, щоб хтось з них прибув на місце аварії, для того, щоб скласти акт по факту аварії.

На допомогу постраждалим мешканцям прийшли депутати ВМР Андрій Партика та Петро Стецко. Постраждалі мешканці написали скаргу на ім’я керівника «Львівобленерго» та міського голови м. Винники. Депутат Андрій Партика склав акт за фактом аварії на підстанції, в наслідок якої велика кількість мешканців міста понесла значні матеріальні втрати.

Після цього мешканці і далі вимагали, щоб приїхав хтось з керівників «Львівобленерго» і підписав акт аварії. Вони дзвонили і на «Гарячу лінію» Львівської міської ради, РЕМ у Винниках, Львівобленерго, але ні з ким із керівників, чи інженерних працівників їм так і не вдалося зв’язатись. Обурені мешканці навіть заблокували транспорт, на якому приїхала ремонтна бригада. Але ні блокування, ні дзвінки в різні інстанції до нічого не привели.

Депутати обіцяли людям, що у понеділок будуть займатися питанням, як допомогти постраждалим. Після цього люди почали розходитися по своїх домівкам. Але майже ніхто з них не вірить, що хтось отримає компенсацію за втрачене майно.


P.S. Декілька років тому на цій самій підстанції вже була подібна аварія. Тоді так само, як і тепер, у будинках великої кількості винниківчан вийшли з ладу побутові електроприлади і обладнання. Тільки ні від кого не було чути, що хтось комусь щось компенсував. Може хтось з постраждалих і отримав якусь компенсацію після того, як наважився пройти нелегкий шлях до суду через експертизи своїх пошкоджених електроприладів та інші процедури.

Не будем гадати, як буде цього разу. Справа в іншому. Чи хтось з керівників, працівників «Львівобленерго» був наказаний тоді і чи буде хтось наказаний тепер, за те що через їхнє недбале ставлення до роботи було завдано великих матеріальних втрат мешканцям Винник?! Хтось повинен відповідати за те, що не проводиться періодична натяжка електропроводів на опорах. Вона напевне проводиться, бо є обов’язковою. Але проводиться тільки на папері, щоб відзвітуватися і щоб отримати кошти за виконані роботи.

Також у «Львівенерго» повинні відповісти за те, що не спрацював захист на підстанції і 15-20 хвилин в будинки споживачів поступала така небезпечна напруга.

Що вражає, що це не перший такий випадок на цій підстанції за останні кілька років. Може «Львівенерго» чекає, коли наступного разу згорить якийсь будинок, чи ще страшніше, хтось згорить в ньому?!

Related Post