«Народний контроль» запропонував свої поправки до люстраційного закону Соболєва

Низку змін та доповнень до законопроекту «Про очищення влади» запропонували юристи громадсько-журналістського руху «Народнийй контроль». Про це заявив координатор ГР Андрій Мисик.

Зміни в основному стосуються складу Люстраційних комісій з перевірки уже чинних держпосадовців та претендентів на ці посади; визначення БЛИЗЬКИХ ОСІБ суб’єктів перевірки та переліку документів для проведення перевірки та атестації.

Люстраційна комісія з перевірки державних посадовців на 51% має складатися з представників громадськості (журналістів, громадських активістів), — ідеться у проекті змін. «Організація перевірки не може покладатися на одну особу, з огляду на ризик виникнення корупційних відносин. Приклад щодо створення та підбір членів до структурних Люстраційних комісій можна частково запозичити з світової практики підбору Суду Присяжних», — констатує Андрій Петришин, юрист громадсько-журналістського руху «Народний контроль».

Розмитим у законопроекті «Про очищення влади» є також поняття «близькі особи» суб’єктів перевірки, зазначає юрист. Оскільки такого поняття як «близькі особи» немає в українському законодавстві, це дає підстави уникнення відповідальності самого суб’єкта перевірки. Тому пропонується чіткіше сформулювати це поняття, а саме, замінити поняття БЛИЗЬКІ ОСОБИ на – БЛИЗЬКІ РОДИЧІ. Про поняття  БЛИЗЬКІ РОДИЧІ  йдеться у пункті 11 статті 32 Кримінально-процесуального  кодексу  України та ЗУ  «Про  державний  захист працівників суду і правоохоронних органів».  До  близьких родичів, за визначенням,  віднесено батьків,  дружину,  дітей,  рідних  братів,  сестер,  діда,  бабу, онуків.  Суб’єкт перевірки при поданні документів щодо перевірки та претендуючи на ту чи іншу посаду, має чітко усвідомлювати кого з кола близьких осіб може зачепити сама перевірка.

Окремі зауваження також до ст. 6 законопроекту, у якій перелічуються документи для проведення перевірки та атестації. До їх переліку пропонується додати відомості щодо судимості, або не судимості суб’єкта перевірки та його БЛИЗЬКИХ РОДИЧІВ.

Нагадаємо, раніше громадські активісти розробили та передали президенту України вже готовий законопроект «Про очищення влади».

Однією з основних ідей законопроекту є запровадження євростандартів у законодавство про суди, прокуратуру, СБУ, міліцію та державні служби. Їхня чисельність має бути різко скорочена та оновлена, а зарплати – збільшені.

Законопроект також вводить перевірку усіх державних посадовців з використанням детектора брехні — від президента до рядового міліціонера.

Юлія БАСЕНКО

Фото:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *