«Георгієвську стрічку» в Україні замінить червоний мак

Уперше в історії України на офіційних заходах з нагоди 69-ої річниці закінчення Другої світової війни цьогоріч використають не російську, а європейську символіку. Гвардійську стрічку замінить зображення червоного маку.

Така ідея та графічне втілення стало результатом співпраці Українського інституту національної пам’яті (УІНП) та Національної телекомпанії України, інформує «5 канал».

«Пропонуємо новий символ як вияв нашої поваги до тих, хто знищив нацизм. Це буде червоний мак – водночас символ європейський та український. У наших піснях йдеться, що маки зацвітають там, де пролилася козацька кров», – нагадав директор УІНП Володимир В’ятрович.

Гендиректор НТКУ Зураб Аласанія додав, що на День пам’яті, день капітуляції нацистської Німеччини, потрібен був символ, який уособлював би щось знакове. «Що символізувало б не свято, яким війна не може бути за визначенням, а пам’ять і скорботу», – підкреслив Аласанія.

Графічне втілення-алюзія, з одного боку червоного маку, з іншого – кривавого сліду від кулі, передає глибину смислу війни, розповідає про страждання, про смерть, про героїзм, про мільйони загиблих – головне, що є у війні. Біля символу логотип містить гасло «Ніколи знову».

«Друга світова війна була більшою, ніж Велика Вітчизняна. Зокрема, для України. Для України війна почалася в 1939 році, а не в 1941-му», – заявив харківський дизайнер, автор логотипу Сергій Мішакін.

Джерело:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *