Сенатори США готують більш жорсткі санкції проти РФ

Група американських сенаторів від Республіканської партії підготувала законопроект про попередження російської агресії проти України та інших країн Європи та Євразії.

Про це йдеться в офіційному повідомленні на сайті Комітету з питань міжнародних відносин Сенату США, повідомляє телеканал новин 24.

За словами автора законопроекту сенатор Боба Коркера, запропонована концепція передбачає підхід за трьома напрямками: зміцнення в рамках НАТО, жорсткі санкції для стримування Росії та підтримка країн, які не входять до НАТО — України, Молдови та Грузії.

Що стосується стримування РФ, сенатори наполягають на розширенні кола санкцій. У цей список вони пропонують внести чотири російські банки — Сбербанк, ВТБ, Внешэкономбанк і Газпромбанк, три енергетичні компанії — «Газпром», «Роснефть», «Новатек», а також підприємство «Рособоронекспорт». У разі подальшого загострення ситуації пропонуються набагато жорсткіші обмеження проти цілих галузей економіки РФ, а також широкого кола російських урядовців і пов’язаного з ними бізнесу.

Крім того, проект закону уповноважує президента США надати $100 млн Україні як пряму військову допомогу. У тому числі йдеться про забезпечення протитанковими і зенітними системами, стрілецьким озброєнням, а також про обмін розвідданими з Україною.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *