Історико-краєзнавчий музей запрошує у Винники на фестиваль сиру і бринзи

Новини
admin

З метою збереження, підтримки та розвитку українського народного мистецтва і добрих українських традицій кулінарного мистецтва, зокрема сироваріння, вже кілька років у місті Винники проводяться фестивалі сиру і бринзи, що користуються значною популярністю серед винниківчан та гостей краю.

До Дня музеїв, у неділю, 18 травня, Історико-краєзнавчий музей м. Винники за підтримки Винниківської міської ради запрошує на фестиваль сиру і бринзи, на якому різноманітні сирні вироби будуть представляти майстри сироваріння із Хуста, Космачу, інших міст Прикарпаття та Закарпаття. Різноманітну сирну продукцію представлятимуть «Смак українських Карпат» і «Селиські сири», крім того, власники фермерського господарства «Шеврет» із Мостиського району запропонують сири (кроттен, бюш, томет, фету, сігалон), виготовлені за традиційною французькою технологією, а представники товариства «Жива земля» — молочні продукти за швейцарськими рецептами.

Гості  фестивалю матимуть змогу придбати «солодку» продукцію винниківських пасічників, вироби народних майстрів: ткані та вишивані вироби, гаварецьку, покутську та гуцульську кераміку, ковані вироби, вишиванки коломийських майстринь, а також спробувати свої сили у стрільбі з лука та арбалета.

Організатори фестивалю запросили народних майстрів для проведення майстер-класів для усіх бажаючих із гончарства, ковальства, лозоплетіння, ткацтва, різьбярства,  малярства на склі та яворівських розписів.

Важливим доповненням до програми фестивалю стане вистава у виконанні аматорського театру «Сміх і сльоза» (режисер І. Дзядига), яка розпочнеться о 15 год.

Планується проведення різноманітних конкурсів, концертна програма за участю  колективів міста та гурту «Дриг», інші театралізовані дійства, а також лицарські бої. Також під час фестивалю запрошуємо оглянути діючі виставки.

Цікавим довершенням фестивалю стане гаряча випічка, приготування давніх українських страв та їх дегустація.

На Вас чекають у неділю, 18 травня ц.р., з 10.00 до 18.00 год. за адресою: м. Винники, вул. В.Івасюка, 5. Конт. тел.: 032 296-33-33; 032 296-01-90 (Лариса);  e-mail: musem.vynnyky@gmail.com.

Related Post