В Історико-краєзнавчому музеї відбудеться науковий семінар

7-8 листопада 2013 р. в Історико-краєзнавчому музеї м. Винники (м. Львів-Винники, вул. Галицька, 26; вул. В. Івасюка, 5) вже вчетверте відбудеться міжнародний науковий семінар. Тема цьогорічного — «Культові та поховальні пам’ятки у Вісло-Дніпровському регіоні: проблеми інтерпретації».

У семінарі візьмуть участь близько вісімдесяти науковці з України, Польщі, Білорусії та Росії. Фахівці обговорять проблеми дослідження спільної історичної спадщини, а саме культових та поховальних археологічних пам’яток у межиріччі Вісли та Дніпра, шляхи їхнього збереження та відновлення.

У межах семінару буде відкрита тематична виставка. Відкриття її відбудеться 7 листопада об 10.00 (м. Львів-Винники, вул. В. Івасюка, 5), діятиме до кінця грудня 2013 р. Матеріали для виставки були надані Історико-краєзнавчим музеєм м. Винники, Львівським історичним музеєм, Археологічним музеєм ЛНУ ім. Івана Франка, відділом археології Інституту українознавства ім. Івана Крип‘якевича.

На виставці будуть представлені, зокрема, знахідки з поселення трипільської культури Кошилівці Тернопільської обл. з досліджень К. Гадачека (початок ХХ ст.); керамічний посуд і прикраси з поховання комарівської культури в с. Івання Рівненської обл.; поховальний інвентар з могильника культури Ноа поблизу с. Острівець Івано-Франківської обл.; матеріали з проведених І. Шараневичем у 90-х рр. ХІХ ст. розкопок могильників висоцької культури поблизу с. Чехи Львівської обл.; поховальні урни з кальцинованими кістками лужицької культури; поховальний інвентар з захоронень пшеворської і липицької культури; культові речі давньоруського часу (лунниці, писанки, хрести, енколпіони).

Організаторами семінару є Історико-краєзнавчий музей м. Винник, Всеукраїнська громадська організація «Спілка археологів України» та Відділ охорони культурної спадщини та культурних цінностей ЛОДА. Семінар проходить за підтримки голови Львівської обласної державної адміністрації О. М. Cала та голови Львівської обласної ради П. Н. Колодія. Партнерами організаторів виступають готель «Гетьман» (м. Винники) та ПП «СТЕПТЕР».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *