Вирішальні матчі Чемпіонату України можуть відбутися у Винниках

За тур до закінчення змагань у другій групі стали відомими усі фіналісти чемпіонату України серед команд аматорів 2013 року.

За золото чемпіонату боротимуться вісім команд: ОДЕК (Оржів, Рівненська обл.), «Зоря» (Білозір’я, Черкаська обл.), ЮСБ (Чернігів), «Локомотив» (Куп’янськ, Харківська обл.), «Буревісник» (Петрове, Знам’янський р-н Кіровоградська обл.), «Бастіон» (Іллічівськ, Одеська обл.), «Гвардієць» (Гвардійське, АР Крим) і ФК «Рух» (Винники, Львівська обл.), команда, яку тренує Роман Гданський (фото).

Після перемоги над командою з Новоград-Волинського — 2:0, за справою чернівецької «Буковини-2», яка передчасно зійшла з дистанції, поєдинок проти ФК «Вінниці» перетворився у формальність.

Більшість команд з числа фіналістів заявили про своє бажання стати господарями фінального турніру, який заплановано на вересень місяць. Кінцеве рішення буде прийнято на початку серпня під час засідання Виконкому ААФУ.

На мою думку, було б прекрасно, коли б футбольні функціонери віддали перевагу провести вирішальні матчі саме на винниківському стадіоні, який сповна відповідає теперішнім вимогам, а у самому місті чудово розвинута рекреаційна і відпочинкова бази, що стало б для футболістів додатковою атракцією.

А для самого міста ця подія стала б прекрасним фактом відзначення десятирічного ювілею винниківського клубу. Адже саме 2003 року, за ініціативи заслуженого тренера України Мирона Богдановича Маркевича, створено футбольний клуб під назвою РУХ!

Але ще більшою пошаною ця фінальна пулька може засвідчити пам’ять про незрівнянного ентузіаста винниківського шкіряного м’яча, Богдана Дмитровича Маркевича – серце, якого зупинилось одинадцять років тому (25 серпня). У футбольному розумінні — символічна цифра. Це завдяки його копіткій праці з винниківського футбольного гнізда вилетіли у світ такі майстри копаного м’яча, як Ростислав Поточняк, Олександр Швоницький, Роман Покора, Роман Весна, Степан Крупей і багато інших. На загал пам’ять не дорого коштує, але вона залишається найціннішим даром для тих, хто відійшов у вічність…

Минулого року ФК «Рух» (Винники) поповнив клубний музей черговими нагородами. Це і за перемогу в турнірі присвяченому пам’яті Ернеста Юста, чемпіонаті «Прем’єр-ліги» Львівської області 2012 та розіграшах за кубок області та Суперкубок.

Тож найвища пора черговому клубу з Львівщини податися на штурм нових вершин українського професіонального футболу, але з таким урахуванням, аби не повторити сумних доль попередників, зокрема, «Карпат» з Кам’янки-Бузької, «Сокола» з Золочева, «Спартака» з Самбора, ФК «Рава» з Рави Руської, «Газовика» з Комарно, «Галичини» з Дрогобича, ФК «Львів», які свого часу надто високо злітали, але не розрахувавши сил, обпікали крила і …припиняли існування.

Хочеться вірити, що ФК «Рух» врахує цю сторінку з історії і не повторить старих помилок. Бо кожен ентузіазм повинен будуватися на хорошій основі, а не на хитких думках про щасливе майбутнє.

Олександер Паук, Галичина спортивна

Фото: Винники Plus

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *