Успішне випробування на тваринах пройшла вакцина проти вірусу СНІДу — 15 Травня 2011 — Калейдоскоп

Blog
admin

Науковці з американського університету Орегона вакцинної і генної терапії розробили експериментальну вакцину, за допомогою якої вони змогли повністю очистити кров лабораторних мавп від вірусу, який здатен викликати СНІД.

За словами самих творців вакцини, приблизно через три роки її випробують на людях, йдеться на сторінках наукового журналу Nature.

В рамках експерименту науковці ввели новостворену вакцину відразу 24 здоровим макакам-резусам, яких пізніше заразили вірусом імунодефіциту мавп. На думку науковців, саме від цього вірусу походить ВІЛ (вірус імунодефіциту людини), який в кінцевому результаті викликає СНІД.

Було встановлено, що дія вакцини зупинила розмноження вірусу в 13 мавп. А в 12 мавп захисний ефект був зафіксований навіть рік після щеплення.

Професор Луїс Пікер сказав, що тепер за допомогою використання цієї вакцини можна контролювати вірус або повністю позбутися його.

Наступний етап випробувань вакцини передбачає участь людини. За словами Луїса Пікера це станеться не швидше, ніж через три роки.

Поширений вид вірусу під назвою цитомегаловірус став основою нової вакцини. Завдяки використанню генної інженерії він був повністю змінений і в результаті став виробляти «Е-клітини пам’яті», які спонукають імунну систему знищувати вірус імунодефіциту.

Як заявляють науковці, після того, як цитомегаловірус потрапляє в організм, то він залишається там назавжди. Тобто, можна говорити, що дія вакцини буде постійною.

Винники Plus  за матеріалами: nature.com, фото: vkurse.ua

Related Post