Гігантський астероїд YU55 наближається до Землі — 7 Травня 2011 — Калейдоскоп


Гігантський астероїд, вагою 55 мільйонів тонн, наближається до Землі і пролетить близько до нашої планети вже в цьому році, про що розповіли експерти НАСА.

Астероїд, в діаметрі близько 400 метрів, пройде між нашою планетою і Місяцем в листопаді і буде видно навіть малими телескопами, пише skuky.net.

Робін Скаджелл з Товариства загальнодоступною астрономії (Society for Popular Astronomy) сказав: «Дуже рідко у нас з’являється така можливість побачити астероїд з такого близької відстані».

Астероїд YU55 пройде на відстані всього 325 тисяч кілометрів від Землі і стане найбільшим об’єктом, який коли-небудь наближався до Землі настільки близько.

Якщо цей астероїд, який вчені назвали YU55, впаде на Землю, то відбудеться вибух, еквівалентний 65 тисячам атомних бомб, крім того він залишить кратер шириною близько 10 кілометрів і близько 600 метрів глибиною.

НАСА офіційно назвала цей астероїд потенційно небезпечним об’єктом, але підкреслила, що немає ніякої небезпеки для Землі, якщо він продовжить слідувати за нинішнім курсом.

YU55 обертається навколо Сонця кожні 14 років і останній раз пройшов біля Землі в квітні 2010 року на відстані 1,5 мільйонів років.

В даний час до Землі наближаються близько 874 астероїдів, які вважаються астрономами, як потенційно небезпечні. Тому вчені постійно стежать за ними і продовжують виявляти все нові об’єкти в навколоземному просторі.

Вчені підрахували, що, як правило, відбувається одне велике зіткнення астероїдів із Землею раз на кілька сотень тисяч років.

Винники Plus  за матеріалами: skuky.net

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *