Вчені створили унікальний скануючий зондовий мікроскоп FemtoScan (ВІДЕО) — 14 Січня 2011 — Калейдоскоп

Blog
admin

Російські науковці створили унікальний скануючий зондовий мікроскоп FemtoScan. Можливості пристрою практично необмежені, вважають розробники.

Апарат дозволяє вивчати не лише будову бактерій та вірусів, але й розглядати нанозображення, нанесені на атомну решітку.

«Скануючі зондові мікроскопи призначені для отримання зображення поверхні піддослідного об’єкту шляхом її зондування. Ці інструменти стали одними з основних у роботі нанотехнологів. Біологам такі мікроскопи допомагають досліджувати вірусні частинки, що сприяє ретельнішому вивченню хвороб і розробці нових ліків”, — каже професор Московського державного університету, розробник мікроскопа Ігор Ямінскій.

У мікроскопі FemtoScan вперше у світі реалізована технологія дистанційного управління та віддаленого аналізу даних. Доступ до пристрою можуть отримати безліч користувачів, просто підключившись до системи по локальній мережі чи через Інтернет. До прикладу, студенти Московського державного університету за допомогою апарата вже проходять спецкурси з вивчення будови матерії.

«За допомогою програми FemtoScan Online ми можемо підключитися до будь-якого мікроскопа у будь-якому куточку світу. Це дуже зручно, адже потрібен всього один апарат. Студенти працюють кожен на своєму комп’ютері, при цьому можуть у реальному часі спостерігати за процесами, які відбуваються у мікроскопі, і отримувати нові дані”, — каже Ольга Сініцина (Центр перспективних технологій).

«Перевезення обладнання через митницю — дуже складний і довгий процес. Цей мікроскоп вирішив проблему — ним можна користуватися де б ви не знаходилися. Ми плануємо сконструювати приблизно 300 таких апаратів до 2015 року”, — сказав Ігор Ямінскій.

На думку науковця, дані, отримані за допомогою FemtoScan, допоможуть у створенні індивідуальних ліків для конкретних пацієнтів, дозволять перемогти сезонні респіраторні захворювання, а головне — детальніше вивчити будову матерії.

Винники Plus  за матеріалами: 24tv.com.ua

Related Post