Генпрокуратура завершує розслідування першої гучної справи щодо vip-посадовця з нової влади – колишнього заступника міністра екології Богдана Преснера. Звільнений чиновник вже вивчає матеріали справи, після чого вона буде передана до суду.
Речник Генпрокуратури Юрій Бойченко повідомив «Українській правді», що матеріали для ознайомлення були передані Преснеру минулого тижня. «Там справа не об’ємна. Я думаю, що протягом якогось місяця він ознайомиться», – зазначив Бойченко.
Богдан Преснер був затриманий на початку червня 2010-го. Йому загрожує від восьми до дванадцяти років. На стільки тягне стаття, за якою йому було висунуто обвинувачення – «одержання хабара в особливо великому розмірі або службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище» (частина 3 статті 368 Кримінального кодексу).
Будучи заступником міністра, у травні цього року Преснер вимагав 200 тисяч доларів хабара за призначення на посаду начальника Державної екологічної інспекції в Одеській області, але встиг отримати лише 100 тисяч, після чого був арештований.
Преснер свою вину не визнав та від дачі свідчень відмовився. Під час судового засідання, коли урядовцю визначали запобіжний захід, він просив не брати його під варту, посилаючись на свою пневмонію та серцевий напад.
Але прокурор підтримав подання слідчого та пояснив, що Преснер може перешкоджати встановленню істини, а здоров’я не заважає йому сидіти в СІЗО. Зрештою суд таки відправив урядовця за ґрати.
За прикладом начальника, водій також відмовився свідчити та попросив застосувати до нього підписку про невиїзд, адже він має постійне місце проживання в Києві, має на утриманні мати похилого віку. Але й водія відправили за ґрати.
У цій справі існує також постанова суду про проведення обшуку в житлі Преснера у місті Винники Львівської області. Зокрема, суддя дозволив слідчому Генпрокуратури провести обшук у житлі, у тому числі господарських будівлях, гаражах та сараях урядовця.
З документів справи випливає, що до правоохоронців із заявою про вчинення злочину урядовцем звернувся сам претендент на посаду – заступник начальника екологічної інспекції Одещини.
Як пише видання, справа Преснера витягла на світло не лише схеми передачі брудних грошей чиновникам – у кабінах ліфтів та через вірних водіїв. Ця історія окрім всього цікава і розміром корупційних розцінок. Навіть у такій непримітній організації, як обласна екологічна інспекція, можна «заробити» стільки, що призначення керівником оцінюють в дві сотні тисяч доларів.
Такі тарифи диктує сам «ринок» корупції. Тобто на своєму місці дрібний чиновник має «наколядувати» стільки, щоб і собі кишені наповнити, і компенсувати витрати, занесені на гору. Скільки тоді «заробляють» чиновники трохи вищого статусу, можна лише уявити.
Винники Plus за матеріалами: zik.com.ua rbc.ua