Демаркація кордону з Росією відкрила Україні дорогу до скасування віз в ЄС — 4 Серпня 2010

Новини
admin

Німецька хвиля повідомила, що закон про ратифікацію угоди з демаркації українсько-російського кордону, що вже набрав чинності, може пришвидшити переговори Києва з ЄС щодо безвізового режиму, вважають експерти.

Демаркація кордону України з Росією була основною вимогою Євросоюзу, аби українська сторона могла претендувати на скасування віз для своїх громадян в країни ЄС. Відтепер формально аргументів не лишилося, наголошує директор зовнішньополітичного напряму Міжнародного центру перспективних досліджень Ігор Жовква.

Але водночас додає: «Чи будуть єврочиновники тепер використовувати відмовки відносно східного кордону? Очевидно, будуть. Можуть говорити, що не набрала повної сили угода про реадмісію між Україною та Росією. Хоча це не проблема ЄС, а більше України. Головною умовою був кордон з Росією. Ми її повністю виконали», — наголошує Жовква.

Він зауважує, аби почати переговори з Євросоюзом про безвізовий режим по суті, не варто чекати, коли на українсько-російському кордоні вкопають останній прикордонний стовпчик, а дорожня карта щодо скасування віз може бути озвучена на черговому саміті «Україна –ЄС» вже восени цього року.

Директор українського інституту публічної політики Віктор Чумак вважає , що через бюрократичний процес демаркація українсько-російського кордону може затягнутися на 5-6 років, адже на позначення сухопутної ділянки 2 тисяч кілометрів спільного кордону потрібно чимало бюджетних коштів.

Однак це не вплине на переговори з ЄС, адже Брюссель вимагав від Києва саме конкретних політичних рішень з делімітації східного кордону, каже експерт.

Винники Plus за матеріалами: Щоденний Львів  epochtimes.com.ua

Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.  У разі передруку матеріалів посилання на  «Винники Plus» обов’язкове.

Related Post