Зареєстровано новий потужний спалах на Сонці

Новини
Главный редактор Vinnikiplus

На Сонці зареєстровано спалах, який став третім за потужністю за останні роки. Збурення на поверхні світила, яке відбулося 6 листопада, відповідало розташуванню групи темних плям 1121 і належить до класу M 5,4. Про це повідомило Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США.

Тривалість таких потужних процесів в атмосфері світила часто не перевищує декількох хвилин, але кількість енергії, що вивільняється за цей час, може досягати мільярдів мегатонн у тротиловому еквіваленті.

Залежно від яскравості виробленого ними рентгенівського випромінювання, спалахи діляться на п’ять класів: A, B, C, M, X (букви латинські). Найсильніші – спалахи класу X, наступний клас в 10 разів слабкіший за попередній.

Для Землі вважаються небезпечними спалаху класу М і більше. Вони здатні викликати магнітні бурі, але безпосередньої небезпеки для людини не являють. Напрямок потоку рентгенівського випромінювання в даному випадку йшов повз Землю.

Першого серпня був зареєстрований сонячний спалах, який викликав сильну магнітну бурю на нашій планеті. Збурення на поверхні світила належили до помірного класу C, однак супроводжувалося одним з найстрімкіших в історії астрономічних спостережень викидів плазми.

Вона, за даними NASA, рушила з корони Сонця у напрямку до Землі зі швидкістю понад 1 тис. км на секунду (3,6 млн км на годину).

Зазвичай подібні спалахи супроводжуються викидом кількох мільярдів тонн плазми зі швидкістю 1,6 млн км на годину. Таким чином «хвиля» долає за два-чотири дні відстань до Землі.

Винники Plus  за матеріалами: newsru.com


Клас!

Related Post