Виверження вулкана може довго позначатися на кліматі Землі

Примхи природи
Главный редактор Vinnikiplus

Сильні виверження вулканів влітку у високих широтах Північної півкулі, на думку вчених, впливають на зміни в атмосфері і циркуляцію потоків води в Тихому океані, в результаті слабшають пасати і виникають Ель-Ніньо.

виверження вулкана може довго позначатися на кліматі землі

СТОКГОЛЬМ, 11 ноя — РІА Новини Людмила Божко. Сильні вулканічні виверження у високих широтах можуть помітно вплинути на глобальну кліматичну систему та позначатися на ньому протягом багатьох років, розповіли представники Стокгольмського університету, посилаючись на дослідження, опубліковане у міжнародному науковому журналі PNAS.

«Наше дослідження вперше показало, що значні вулканічні виверження у високих широтах надають великий вплив на глобальну кліматичну систему протягом десятиліть», — сказав дослідник кафедри метеорології Стокгольмського університету Франческо Паусата, його слова процитовані в повідомленні для преси.

Проведені раніше в цій області дослідження були зосереджені головним чином на короткострокові ефекти після вивержень, так як знаходження вулканічних часток у повітрі обмежена двома-трьома роками. Раніше проведені дослідження стосувалися вивержень в тропічних зонах, так як вважалося, що виверження у високих широтах має лише локальні ефекти, пояснюється в повідомленні.

Шведські вчені вважають, що сильні виверження вулканів влітку у високих широтах Північної півкулі викликають сильне охолодження половини земної кулі. Це може привести до зміни в атмосфері і циркуляції потоків води в Тихому океані протягом перших восьми-дев’яти місяців після виверження. Змінена атмосферна циркуляція послаблює пасати над західною і центральною частиною Тихого океану, що може призвести до ефектів, подібних Ель-Ніньо, які супроводжуються впливають на клімат коливаннями температури в Тихому океані.Кліматична модель кафедри метеорології Стокгольмського університету також показала, що вулканічні виверження у високих широтах ведуть також до посилення океанічної циркуляції через Атлантичний океан протягом перших 25 років після виверження з подальшим зниженням, яке триває не менше 35 років. «Це зміна в океанічної циркуляції може впливати на клімат в тропіках і таким чином на клімат всієї Землі впродовж десятиліть», — сказав дослідник Стокгольмського університету.

Related Post