Вік людини тепер можна визначити за допомогою аналізу крові — 23 Листопада 2010 — Калейдоскоп


Вчені розробили метод обчислення віку людини за допомогою аналізу його крові, що може бути використане в криміналістиці, вважають автори дослідження.

В даний час метод дозволяє визначити вік з істотною похибкою у дев’ять років, що, тим не менш, може виявитися достатнім для звуження кола підозрюваних осіб у кожному конкретному випадку.

Метод заснований на аналізі ДНК клітин імунної системи людини, так званих Т-клітин, циркулюючих в крові і виконуючих роботу зі знищення чужорідних об’єктів, що проникли в організм. Для виконання цієї функції Т-клітин необхідно постійно оновлювати і «розробляти» нові рецептори на своїй поверхні, щоб точно визначати загрозу організму.

Досягається це за рахунок «відрізання» невеликих фрагментів ДНК і «складання» з них нових послідовностей. У результаті такого процесу утворюються кругові фрагменти ДНК, які не несуть жодної функції і є «відходами» процесу реорганізації цієї молекули.

Автори дослідження, група вчених на чолі з Манфредом Кайзером з Університету Еразмус у Роттердамі, показали, що можливо визначити кількість таких кругових структур в ДНК Т-клітин. Більше того, вчені продемонстрували, що з віком їх кількість зменшується, тому що організм виробляє все менше і менше Т-клітин.

Аналіз крові 200 добровольців у віці від декількох тижнів до 80 років показав, що метод дозволяє визначити вік людини з похибкою в 20 років. Аналітична методика передбачає введення у зразок крові спеціальної послідовності ДНК, що володіє здатністю зв’язуватися з круговими фрагментами. Ця послідовність забезпечена флуоресцентній мітці, що дозволяє виявити кількість кругових фрагментів за інтенсивністю світіння.

«Сучасні методи ДНК аналізу, що використовуються в криміналістиці, дозволяють виявити потенційних злочинців тільки при повному збігу їх зразків ДНК з наявними в базі даних. Цей метод не може дати результат при відсутності фрагмента ДНК, з яким необхідно порівняти генетичний матеріал підозрюваних. У нашому випадку порівняння не потрібно, і визначення приблизного віку злочинця може значно звузити коло підозрюваних», — прокоментував дослідження Кайзер, слова якого наводить прес-служба видавництва Cell Press, що випускає журнал.

Автори методики мають намір у майбутньому підвищити її точність за рахунок використання особливостей інших клітин, що містяться в крові людей і пов’язаних з віком людини.

В даний час аналітична методика проходить випробування за участю професійних криміналістів.

Винники Plus  за матеріалами: rian.ru, фото: science.compulenta.ru

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *