Вчені США: землетрусу у розлому Каскадия будуть значно більш руйнівні підземних поштовхів в Непалі через зсуви

Примхи природи
Главный редактор Vinnikiplus

Підземний поштовх магнітудою 7,8, який стався в Непалі в квітні минулого року, призвів не тільки до катастрофічних руйнувань інфраструктури, але і до утворення численних зсувів, які призвели до загибелі сотень жителів. Згідно з різними оцінками, після землетрусу були зафіксовані тисячі сходжень ґрунту, які зруйнували дороги, мости, заблокували річки. Як вважають вчені, якщо землетрус такої магнітуди буде в зоні Каскадия на Північно-Заході США, то руйнування від подальших зсувів будуть незрівнянно більше.

Геотехнічний інженер і асистент в Коледжі інженерії при Університеті штату Орегон Бен Мейсон полягав у розвідувальній групі, яка займалася вивченням наслідків трагедії в Непалі. За словами вченого, найбільш характерним після землетрусу була велика кількість і масштаб зсувів, масово виникли згодом, незважаючи на високу стабільність грунту і суху пору року.

Як вважає Мейсон, у разі потужного підземного поштовху в районі розлому Каскадия жителям, які проживають в районі Берегових хребтів та інших горбистих місцевостях штатів Вашингтон і Орегон, слід очікувати ще великої кількості зсувів, ніж у Непалі. Положення на Тихоокеанському Північно-Заході істотно посилюється підвищеною вологістю ґрунту на поверхні.

Вчений зазначив, що в цих районах земля мокра протягом усього року, і це суттєво підвищує ймовірність розрідження освіти і потужних селевих потоків. Вони можуть затопити долину Вілламетті, Пьюджет-Саунд, Сіетл, Такого, Портленд і інші населені пункти вздовж річки Колумбія. Сходження цих зсувів буде аналогічним найбільш руйнівної події в Непалі – сміттєвої лавині Лангтанг, коли 2 мільйонів кубічних метрів уламків скель і бруду зійшли з гір, внаслідок чого загинули сотні людей.

Мейсона також заявив, що дослідження стійкості схилів у зоні Каскадия поки знаходиться в стадії розробки, але дослідження аналогічних подій в інших місцях на планеті, включаючи Непал, дасть можливість фахівцям визначати найбільш вразливі регіони США та вживати відповідні заходи щодо запобігання наслідків катастроф.

Related Post