Вчені: наслідки землетрусу в Каскадии будуть набагато гірше, ніж після підземних поштовхів в Непалі

Примхи природи
Главный редактор Vinnikiplus

Землетрус магнітудою 7.8, що сталася в Непалі в квітні 2015 року, призвело не тільки до масових руйнувань інфраструктури, але і до утворення безлічі зсувів, які стали причиною загибелі сотень людей. За різними оцінками, після підземного поштовху в країні було зафіксовано від 25 000 і 60 000 сходжень ґрунту, які знищили дороги, заблокували річки і зруйнували мости. На думку вчених, якщо землетрус такої сили відбудеться в зоні Каскадия на американському Північно-Заході, то збиток від наступних за ним зсувів буде незрівнянно більше.

Бен Мейсон, геотехнічний інженер і асистент в Коледжі інженерії при Університеті штату Орегон, був членом розвідувальної групи, що займалася вивченням наслідків землетрусу в Непалі. За його словами, найбільш вражаючим після підземного поштовху стала величезна кількість і тяжкість зсувів, які масово виникали, навіть незважаючи на сухий сезон і високу стабільність грунту.

На думку експерта, у випадку великого підземного спрямування в Каскадии людям, які проживають в зоні Берегових хребтів та інших горбистих районах Орегона і Вашингтона, слід очікувати ще великого числа зсувів, ніж було в Непалі.Положення на Тихоокеанському Північно-Заході значно посилюється підвищеною вологістю ґрунту.

«У цьому районі земля мокра протягом усього року, що значно підвищує вірогідність її розрідження і утворення селевих потоків», – говорить учений. Сіли здатні затопити долину Вілламетті, а також Пьюджет-Саунд, Сіетл, Такого, Портленд і ряд поселень вздовж річки Колумбія. Сходження зсувів буде аналогічним найбільш руйнівної події в Непалі – сміттєвої лавині Лангтанг, при якій близько 2 мільйонів кубічних метрів сміття (грязі, уламків скель) зійшли з гір і вбили близько 200 осіб.

вчені: наслідки землетрусу в каскадии будуть набагато гірше, ніж після підземних поштовхів в непалі

За словами Мейсона, дослідження стійкості схилів у районі Каскадии все ще знаходиться в стадії розробки, проте вивчення подібних подій в інших куточках світу, в тому числі в Непалі, дозволить вченим краще визначати найбільш вразливі регіони Америки і вживати необхідні заходи щодо запобігання наслідків катастрофи.

Related Post