В Москву прийшла погода вологих субтропіків

Примхи природи
Главный редактор Vinnikiplus

Південні потоки та близькість атмосферного фронту з хвилями зробили свою справу — повітря просочене теплом і вологою південний морів. З темного набряклого неба регулярно заряджають дощі, нічна температура підвищилася до найвищого значення з початку весни (+11).

© PETR LUNYANSKIY | Shutterstock.com

Другою важливою особливістю погодних умов з’явився сильний південно-східний вітер. З-за великих градієнтів атмосферного тиску в зоні зіткнення високого антициклону з центром над Новою Землею і малорухомої чорноморської депресії в понеділок і вівторок пориви сягали на метеостанції ВДНГ 12, по області — 19 м/с.

Але фронтальний розділ розмивається, чорноморський циклон заповнюється. Роль першої скрипки у формуванні погодних умов починає грати розширюється антициклон.

У другій половині тижня на тлі зростання атмосферного тиску погода стабілізується — хмари з’являться прояснення, дощів стане менше, вітер послабшає. І при цьому трохи похолодає.

Зниження температури відбудеться головним чином за рахунок більш прохолодних ночей — до +5…+7. Денні значення залишаться колишніми — близько +15. Такий температурний фон вважається близько норми для передодня Першотравня.

Слід зазначити, що погода вологих субтропіків благотворно позначилася на живій природі. У Москві зазеленіла береза, зацвіли фруктові дерева. На підході — черемха і тюльпани. Все це ознаки початку третього фенологічного подсезона весни — «розпалу весни».

Related Post