В кінці льодовикового періоду в Європі сталася масштабна катастрофа

Аналіз ДНК давніх людей, що жили в Європі 30-11 тисяч років тому, показав факт масштабної катастрофи в регіоні наприкінці останнього періоду зледеніння, в результаті якої майже всі її населення вимерло, повідомляє журнал Current Biology.

Генетики з Інституту еволюційної антропології в Лейпцігу (Німеччина) дійшли висновку, «піднявши» і прочитавши обривки стародавньої ДНК людини, витягнутої з зразків кісток і зубів 35 кроманьйонців, чиї останки були нещодавно знайдені в Бельгії, Чехії, Румунії та Італії.

ДНК давніх людей, що жили в Європі до настання останнього льодовикового періоду, який розпочався 24 тисячі років тому і закінчився 11 тисяч років тому, насправді містить і сліди ДНК так званої гаплогрупи М, і ряду інших гаплогрупп — U5, R — яких сьогодні в Європі просто не існує, крім північних районів Скандинавії та Росії.

Майже всі ці гаплогрупи зникли з настанням зледеніння, що призвело до різкого скорочення чисельності населення і вимушеної міграції на південь під тиском наступаючих льодів.

Приблизно 14,5 тисяч років тому, коли льоди почали відступати, останні залишки мисливців збирачів з якихось причин повністю зникли, поступившись місцем новим «прибульцям». Ними могли бути як нові мігранти з Близького Сходу, так і «північні євразійці» та інші популяції кроманьйонців, «перезимували» льодовиковий період на півночі Європи.

Це таємниче зникнення перших європейців і присутність гаплогрупи М в регіоні свідчить про те, що людство залишало Африку не хвилями, мігруючи в різні частини Старого і Нового Світу, а одночасно. Це, якщо вірити даним з дрібним мутацій в ДНК, сталося приблизно 55 тисяч років тому, що цілком укладається в археологічні свідчення про перших міграцію людей.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *