«Україна показала, що її місце в ЄС», — Гілларі Клінтон — 2 Липня 2010

Новини
Главный редактор Vinnikiplus

Державний секретар США Гілларі Клінтон заявила, що нова влада України вже продемонструвала відданість принципам демократії. Вона переконана, що місце України — в ЄС.

Про це Держсекретар США сказала під час виступу після засідання Українсько-Американської Комісії зі стратегічного партнерства. За її словами, про прихильність до демократичних цінностей свідчать останні вибори, які відбулися за всіма стандартами і були «чесними, прозорими, відкритими і справедливими».

«Ми разом хочемо співпрацювати в питаннях поширення демократії та верховенства права», — зазначила Клінтон.

Гілларі Клінтон також вважає, що нова влада України вже продемонструвала, що дотримується принципів демократії. «Ми переконані, що демократія, за яку Україна боролася, принесе користь українському народу», — заявила Клінтон.

Вона зауважила, що вітає заяву Президента Віктора Януковича про вивезення з України високозбагаченого урану.

Держсекретар США також нагадала, що США зобов’язалися допомогти Україні в ліквідації запасів твердого ракетного палива. «Україна була лідером у цій галузі та прикладом для інших держав», — сказала вона.

Крім того, Клінтон висловила підтримку Україні в її прагненні інтегруватися до Європейського Союзу. «Хочу висловити американську підтримку щодо подальшої інтеграції України в Європу. Ми сподіваємося, що буде просування в переговорах щодо угод про асоціацію та лібералізації візового режиму», — сказала вона.

При цьому вона наголосила, що Україна багато зробила для того, щоб показати, що її місце в Європейському Союзі.

Вона також зауважила, що зміцнення верховенства права є важливим кроком української влади. Клінтон сподівається, що Україна буде співпрацювати з Венеціанською комісією в питанні проведення реформи судової системи.

Гілларі Клінтон зазначила, що США позитивно ставляться до заяв української влади про підтримку свободи слова. «Нас також заохочують заяви вашого уряду про підтримку свободи слова і свободи преси», — сказала вона.

Фото: www.ap.org

Винники Plus за матеріалами: УНІАН

Related Post