У Винниках відбудеться міжнародний археологічний семінар

8-9 листопада 2012 р. в Історико-краєзнавчому музеї м. Винники (м. Львів-Винники, вул. Галицька, 26; вул. В. Івасюка, 5) вже втретє відбудеться міжнародний науковий семінар. Тема цьогорічного — «Історія української археології: постаті, центри та наукові школи».

У семінарі візьмуть участь понад півсотні науковці з України, Польщі, Росії, Молдови та Канади. Фахівці обговорять актуальні проблеми історії та історіографії археологічної науки.

У межах семінару відкриють виставку «Світлини до історії української археології».

Відкриття відбудеться 10 листопада о 10.00 (м. Львів-Винники, вул. В. Івасюка, 5). Виставка діятиме до 12 грудня 2012 р.

Серед унікальних представлених фотографій – світлини початку ХХ ст. матеріалів з розкопок К. Гадачека, а також фото з колекції Ю. Дороша, який фотографував, зокрема, розкопки Я. Пастернака у Галичі в 1937 р.

Виставка цікава і тим, що на заклик організаторів багато археологів Львова надали на неї цікаві фотографії з приватних архівів. Тому представлені фото ілюструють як певні етапи наукового шляху самих власників, так і показують нам їхніх вчителів, колег тощо.

Матеріали для виставки надали Історико-краєзнавчий музей м. Винники, Львівський історичний музей, Археологічний музей ЛНУ ім. Івана Франка, Музей історії ЛНУ ім. Івана Франка, відділ археології Інституту українознавства ім. Івана Крип‘якевича, Національний заповідник «Давній Галич», Івано-Франківський краєзнавчий музей та персонально Д. Козак, Л. Крушельницька, А. Пелещишин, П. Довгань та ін.

Організаторами семінару є Історико-краєзнавчий музей м. Винники та Всеукраїнська громадська організація «Спілка археологів України».

Семінар проходить під патронатом голови Львівської обласної державної адміністрації М. Д. Костюка.

Партнерами організаторів виступають готельно-ресторанний комплекс «Гетьман», готель Reikartz Дворжец та ПП «СТЕПТЕР».
  

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *