У найближчі 20 років головним завданням астрономів буде пошук позаземних цивілізацій — 20 Листопада 2010 — Калейдоскоп


Найважливішими завданнями астрономії в найближчі 20 років будуть пошук позаземного життя і вивчення темної матерії і темної енергії, вважає директор Державного астрономічного інституту імені Штернберга (ГАІШ) Московського держуніверситету, академік РАН Анатолій Черепащук.

«Найважливіше завдання на найближчі 20 років – пошук позаземних цивілізацій, пошук відповіді на питання – чи є життя поза Землею?», – Сказав Черепащук в п’ятницю в ході онлайн-конференції на сайті видання «Аргументи і факти».

Він, зокрема, згадав проект з пошуку розумного позаземного життя SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence), який нещодавно відзначив своє 50-річчя.

У рамках проекту астрономи шукають сигнали позаземних цивілізацій, у тому числі і за допомогою складеного радіотелескопу Аллена, Allen Telescope Array (ATA) в Каліфорнії. Будівництво цього комплексу триває, в 2007 році почали роботу перші 42 антени, усього планується звести 350 антен.

Учений додав, що вчених цікавить не тільки розумна, але і будь-яка позаземне життя, в тому числі і та, яка може існувати на планетах Сонячної системи та їх супутники. Черепащук навів приклад супутника Юпітера Європи, де, як вважається, під шаром льоду на поверхні може існувати океан рідкої води.

«Такі надії теж є… не виключено, що там (на Європі) Дійсно є життя», – сказав Черепащук.

Не менш важливим завданням для науки є вивчення темної матерії і темної енергії – гіпотетичних субстанцій, на які припадає близько 96% маси Всесвіту. Темною матерією астрономи називають гіпотетично речовину, яка проявляє себе виключно через гравітаційну взаємодію з галактиками, вносячи спотворення в їх рух. Темна енергія, як вважається, відповідальна за розширення Всесвіту та аномалії, пов’язані з «розбіганням» галактик і їх скупчень у різні боки всупереч дії гравітаційних сил.

Темна матерія і темна енергія, чорні дірки і так звані «кротові нори», проходи в інші виміри ставлять перед наукою такі загальні проблеми, як, наприклад, розуміння концепції причинності, відзначив учений.

«Це величезний виклик всій фундаментальній науці», – сказав Черепащук. Всі ці завдання, як відзначив директор ДАІШ, сучасна наука «вже в змозі вирішувати».

Раніше вивчення темної матерії і темної енергії було вибрано Національним дослідницькою радою (NRC) академій наук США в якості однієї з ключових областей астрономії та астрофізики на 2012-2021 роки.

Цим будуть займатися, зокрема, два нових проекти найвищого пріоритету – космічний інфрачервоний телескоп WFIRST (Wide-Field Infrared Survey Telescope) і наземна багатофункціональна обсерваторія LSST (Large Synoptic Survey Telescope), на які в сукупності планується витратити 2 мільярди доларів.

У липні цього року дослідники знайшли на Марсі зразки гірської породи, які, за словами вчених, можуть містити скам’янілі сліди життя, коли-то існувала на Червоній планеті. Група дослідників зробила своє відкриття, вивчаючи марсіанську западину Русло Нілу.

Винники Plus  за матеріалами: newsru.uasunhome.ru

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *