У Північній Америці тривають заворушення

Примхи природи
Главный редактор Vinnikiplus

у північній америці тривають заворушення сейсмічні

Після серії підземних поштовхів, що потрясли сплячі вулкани в Каліфорнії і Неваді, сейсмічна активність зосередилася в районі океанічної плити Горда, розташованої під Тихим океаном в північній частині Каліфорнії. У вівторок 29 грудня о 3:35 за Гринвічем прямо в океані в 103 км від каліфорнійського міста Юрика стався землетрус магнітудою 4.8, епіцентр якого знаходився на глибині 2,5 км

у північній америці тривають заворушення сейсмічні

Двома днями раніше, 27 грудня о 19:24 інший підземний поштовх магнітудою 4.9 прогримів в підводному вулканічної області на захід від Каліфорнійської затоки. Як видно на карті, недалеко від епіцентру розташовується, як мінімум, один кратер підводного вулкана:

у північній америці тривають заворушення сейсмічні

Згідно зі спостереженнями, майже щоразу після того, як підземні поштовхи відбуваються в районі сплячих або погаслих вулканів, більш сильні землетруси починають стрясати прилеглі північноамериканські розломи. Ймовірно, подібна ситуація пов’язана з тиском на Північноамериканську плиту з північно-заходу уздовж розломів океанічної плити Хуан-де-Фука. Це тиск зміщує плиту на південний схід уздовж кордону Східної Каліфорнії і вивільняється в природному слабкому місці в районі магматичних вогнищ древніх вулканів.

Оскільки вулканічні центри не здатні повністю вивільнити тиск, відбувається зворотна реакція, тобто протягом декількох днів  тиск повертається до початкової точки і вивільняється з більшою силою на те розломі, який його викликав. Західні плити (Горда і Хуан-де-Фука) фактично витісняють самі себе, рухаючись трохи нижче Тихоокеанської плити – в більш пластичної астеносфері.

Оскільки від подібної діяльності вся Північноамериканська плита зміщується з північно-заходу на південний-схід, не виключається, що найближчим часом примітні сейсмічні події відбудуться уздовж краю Північноамериканського кратона на схід. Землетруси можливі у Вайомінгу і Айдахо, Оклахомі, Канзасі, Техасі і на розломі Нью-Мадрид.

http://vulkania.ru/novosti/v-severnoy-amerike-prodolzhayutsya-seysmicheskie-besporyadki.html

Related Post