У Норвегії розтанули чотири льодовика

у норвегії розтанули чотири льодовика

За словами вчених, льодовики Bøyabreen, Supphellebreen, Haugabreen і Bødalsbreen настільки сильно зменшилися в розмірах, що проводити подальші дослідження безглуздо.

«Раніше ми робили заміри по кордонах блакитного льоду. Поступово нам ставало все важче і важче це робити, поки температура і відкладення лавинного снігу не зрівняли льодовики із землею», — йдеться у заяві старшого наукового співробітника Норвезького музею льодовиків впала Грана Кьелланда. — «Те, що ми тепер бачимо, виглядає як звичайна купа снігу».

Музей Norwegian Glacier Museum, спільне підприємство Міжнародного товариства по вивченню льодовиків, Норвезького директорату енергетики та водних ресурсів, Норвезького полярного інституту і трьох університетів, щорічно вимірював льодовики Bøyabreen і Supphellebreen (з 2003р. і 1992 р. відповідно).

Інженер Норвезького директорату енергетики та водних ресурсів Хальгейр Ельвехей, який займався вивченням двох інших крижаних плит, в інтерв’ю телекомпанії NRK повідомив, що зіткнувся з такою ж проблемою.

«Все це дуже сумно, враховуючи, що наукова робота на Briksdalbreen велася з 1899 року. Вони повернулися туди, звідки прийшли: за часів вікінгів, коли клімат був теплий і льодовики були маленькі».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *