США: в Каліфорнії вулканічні комплекси трясуть серіями підземних поштовхів

Примхи природи
Главный редактор Vinnikiplus

У США протягом поточного тижня вулканічні комплекси Каліфорнії трясуть серіями підземних поштовхів. На цей раз впливу стихії зазнали кальдера супервулкана Лонг-Веллі, вулканічне поле Біг-Пайн і сплячий вулкан Крейтер-Маунтін.

15-го лютого, у понеділок, о 15:42 UTC у південно-західній частині кальдери супервулкана Лонг-Веллі стався підземний поштовх, магнітуда якого склала 3,8. Епіцентр події розташовувався в районі конусів Мамонтових гір, гіпоцентр — на глибині 5,3 кілометра. Ці вивергалися вулкани востаннє близько 700 років тому, вони досі активні й виділяють отруйні гази, знищують рослинність і здатні вбити людей.

Через 6 хвилин після поштовху була більш слабкий магнітудою 2,1, а в 17:35 за UTC був третій, мав магнітуду 2,4.

Варто відзначити, що супервулкан Лонг-Веллі – самий сейсмоактивний вулкан на планеті. В районі кальдери постійно відбуваються серії землетрусів, проте підземний поштовх з показником 3,8 буває досить рідко.

Добу, 16-го лютого, у вівторок, серія землетрусів потрясла вулканічне поле Біг-Пайн, яке знаходиться там же, в районі Мамонтових гір і кальдери супервулкана Лонг-Веллі, Каліфорнія. Перший підземний поштовх магнітудою 4,8 мала місце в 09:04 UTC, його гіпоцентр знаходився на глибині 15,1 кілометра. Подія супроводжувалося сильним гулом, струсу відчували жителі міст Лівермор, Сакраменто, Фресно, Лос-Анджелес, Бейкерсфілд, а також на кордоні Невади і Каліфорнії.

Після першого підземного поштовху послідувала серія з п’яти подій, найбільше серед яких мало показник магнітуди у 4,3:

M2,9 – в 11 км на північний захід від Біг-Пайн M2,8 – в 11 км на північний захід від Біг-Пайн M4,3 – в 10 км на північний захід від Біг-Пайн M2,9 – в 13 км на південний схід Мамонтового озера M2,8 – в 7 км на південний схід від вулканічного поля Косо

Поле Біг-Пайн є вулканом Четвертинного періоду, що створюють підвищену вулканічну небезпеку вздовж тектонічно активної долини Овенс у східно-центральній частині штату Каліфорнія. Подземні поштовхи вдарили поблизу від сплячого вулкана Крейтер-Маунтін, извергавшегося востаннє близько 15 тисяч років тому. Землетруси є ознакою значного сейсмічного руху в сусідньому регіоні вздовж каліфорнійського узбережжя.

Землетруси, швидше за все, пов’язані з високим тиском Північноамериканського кратона, яке в ході поширення тектонічної плити виявляє слабкі місця для вивільнення енергії. У число таких місць входять підземні резервуари вулканів Мамонтових гір. Тиск на своєму шляху штовхає вулканічні камери і рухає їх уздовж східного кордону Каліфорнії, що і призводить до серій землетрусів.

Related Post