Середня температура Землі та океану побила всі рекорди, — НАСА — 28 Липня 2010 — Калейдоскоп

Blog
Главный редактор Vinnikiplus

Середня температура атмосфери й океану Землі в першому півріччі поточного року стала найвищою за весь період спостережень. Про це повідомили експерти Інституту космічних досліджень НАСА.

За словами кліматолога Рейфа Померанса, ці температурні дані є свідченням того, що планета продовжує нагріватися. Абсолютні цифри показують, що клімат Землі рухається в невідомому напрямку, що відображається в масивному відступі арктичних льодів.

Висока температура планети відбивається на площі льоду в Арктиці, яка опинилася в червні найнижчою з 1979 року за всю історію супутникових спостережень і продовжує швидко скорочуватися, повідомили в липні експерти Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA).

Таким чином, Північний полюс, до середини століття може влітку повністю звільнятися від льоду. Раніше вчені прогнозували, що це відбудеться до кінця поточного століття.

Аномальна спека також була зафіксована в США. Температура доходила до 40 градусів за шкалою Цельсія. Енергосистеми не впоралися з навантаженням кондиціонерів, що працюють. В результаті сильної напруги відразу кілька десятків тисяч будинків на сході Штатів залишилися без електрики. Нещодавно Вашингтон залишився без світла в результаті зіткнення над регіоном теплого і холодного фронтів.

Винники Plus за матеріалами: focus.ua  hot.ee

Related Post