Повідомлення про різкому падінні рівня океану викликало паніку на Західному узбережжі США

Примхи природи
Главный редактор Vinnikiplus

17 січня портал SuperStation95 з Нью-Йорка з посиланням на актуальні дані Національної метеорологічної служби США (NWS), що знаходяться у відкритому доступі, повідомив про різке падіння рівня океану біля узбережжя американського штату Орегон. Графіки NOAA/NWS/NDBC з буя #46404 показали, що вода за дві з половиною хвилини опустилася на 14 см, а через кілька годин — ще на 96 див.
повідомлення про різкому падінні рівня океану викликало паніку на західному узбережжі сша

Графік з сайту NDBC

На думку порталу, це могло означати, що плита Хуан де Фука йде під Північно-Американську плиту, що з великою ймовірністю може призвести до наймогутнішого землетрусу і цунамі. Приміром, аналогічна подія в 1700 році спустошило Західне узбережжя Північної Америки. І якщо це станеться зараз, то будуть тисячі жертв.

Крім того, може початися виверження вулкана Маунт Худ.

Ця новина швидко розійшлася по соцмережам, викликавши паніку у жителів Західного узбережжя США. Портал OregonLive.com і телеканал KGW, які зв’язалися з фахівцями NWS, заспокоїли людей, повідомивши про відсутність будь-якої загрози. Вони також написали, що повідомлення є «помилковим» і «містифікацією», чим викликали різку реакцію першоджерела. SuperStation95 звинуватив їх у непрофесіоналізмі, помітивши, що автори навіть не спробували зв’язатися з ними, і ще раз підкресливши, що при написанні повідомлення використовувалися дані урядової організації.

Ситуацію прояснив англійська Daily Express, який зв’язався з вченим з Сейсмічної мережі Тихоокеанського Північно-Заходу США (PNSN) Джоном Видале. Сейсмолог розповів, що прилад міг просто вийти з ладу, що буває досить часто.У таких ситуаціях необхідно орієнтуватися на показання інших датчиків. А повідомлення, налякала велика кількість людей, він назвав дезінформацією.

повідомлення про різкому падінні рівня океану викликало паніку на західному узбережжі сша

Фото з сайту NDBC

На узбережжі американського штату Вашингтон Ірен Суми, гостюючи у свого друга в Пасифік-Біч, зняла на відео, як океанська хвиля підтоплює прилеглі пляжі, повідомляє телеканал KING 5. Крім того, солона вода зайшла і в гирлі струмка, принісши з собою сміття. Жінка каже, що ніколи не бачила подібного.

У коментарях до відео на Facebook люди порівнюють цю хвилю з «міні-цунамі».

Related Post