Петро Писарчук просить Януковича зупинити Табачника — 2 Жовтня 2010

Новини
Главный редактор Vinnikiplus

Народний депутат від Партії регіонів Петро Писарчук направив депутатське звернення до Дмитра Табачника, в якому просить Президента призупинити дію антиконституційної постанови Уряду № 796″Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності”, повідомила прес-служба Національного студентського союзу.

Як зазначається у зверненні, дана постанова де-факто узаконює корупцію в школах, вищих навчальних закладах та професійно-технічних училищах, значно розширючи перелік платних послуг, що можуть надаватися закладами освіти.

Зі студентів офіційно братимуть гроші за проведення лабораторних занять, які були ними пропущені, перевід з одного вищого навчального закладу в інщий, користування бібліотекою, виготовлення студентських і заліковок тощо.

Необхідність направлення депутатського звернення пояснює Задемленюк Федір, голова Львівської обласної молодіжної організації «Союз молоді регіонів”: «Дана постанова вводить додаткові платні послуги, які відтепер будуть надаватися в державних та комунальних навчальних закладах. При чому можливість надання навчальними закладами більшості з нововведених платних послуг, які безпосередньо пов’язані з організацією навчально-виховного виховного процесу та передбачені навчальними планами, не відповідає вимогам статті 53 Конституції, яка гарантує право кожного на освіту, покладаючи на державу обов’язок забезпечити доступність професійно-технічної, вищої освіти в державних та комунальних навчальних закладах”.

Як зазначив Анатолій Ігнатович, президент ВМГО «Національний студентський союз”, студентського невдоволення можна було б уникнути попередньо обговоривши проект зі студентами. «У пояснювальній записці до постанови № 796 сказано, що раніше у форматі круглого столу тричі було проведено обговорення проекту з лідерами молодіжних та студентських організацій, та, нібито усі пропозиції враховані. Попередній Міністр освіти та науки дійсно проводив круглі столи з молодіжними лідерами на цю тему, однак, як бачимо сьогодні, пропозиції молоді враховані не були, оскільки ухвалене рішення містить чималу кількість одіозних норм. Тому студенти будуть іти до кінця у відстоюванні своїх вимог”, — заявив Анатолій Ігнатович.

Винники Plus  за матеріалами: galinfo.com.ua   zik.com.ua

Related Post