ООН: «погодні лиха» у світі відбуваються щодня

Примхи природи
Главный редактор Vinnikiplus

Пов’язані з погодою лиха, такі як повені і нестерпна спека, в останні десять років відбувалися майже щодня, тобто в два рази частіше, ніж два десятиліття тому. Найчастіше від несприятливих погодних явищ страждають азіатські країни.Така інформація міститься в новій доповіді ООН, оприлюдненій 23 листопада, передає агентство Рейтер.

оон: «погодні лиха» у світі відбуваються щодня

Згідно з даними ООН, з 1995 року від погодних катаклізмів загинуло 606 тисяч осіб, ще 4,1 мільярда людей постраждали фізично або залишилися без даху над головою.

Один з останніх піків припав на 2002 рік, коли від посухи в Індії постраждали 200 мільйонів жителів, а від піщаної бурі в Китаї — 100 мільйонів. Однак, цієї мега-катастрофою в ООН називають циклон Наргіс, який забрав життя 138 тисяч жителів М’янми в 2008 році.

оон: «погодні лиха» у світі відбуваються щодня

Незважаючи на те, що повідомлення про екстремальні геофізичні явища, таких як землетруси, виверження вулканів і цунамі, найчастіше потрапляють на перші шпальти газет, вони складають лише 10 % від подій і стихійних лих.

Згідно зі статистикою, з 2005 року по серпень 2015 року щорічно в світі відбувалося в середньому 335 лих, пов’язаних з несприятливими погодними умовами. Порівняно з періодом між 1995 і 2004 роком цей показник зріс на 14 %, а за період 1985-1994 років — майже вдвічі.

оон: «погодні лиха» у світі відбуваються щодня

У Бюро ООН зі зниження ризику лих підрахували, що стихійні лиха всіх типів щорічно обходяться світової бюджету в астрономічну суму в 300,25 мільярда доларів.

За останнє десятиріччя найбільша кількість лих, викликаних погодними умовами, було зафіксовано на території таких країн, як США (472), Китай (441), Індія (288), Філіппіни (274) та Індонезія (163).

Хоча автори доповіді не ризикнули повністю покласти відповідальність за збільшення кількості природних лих на зміну клімату, вони з упевненістю заявляють, що ця тенденція, швидше за все, у найближчі роки збережеться і кількість екстремальних погодних явищ буде лише збільшуватися.

Даний доповідь ООН опублікувала за тиждень до початку зустрічі лідерів світових держав у Парижі, на якій будуть обговорюватися плани світового співтовариства по скороченню викидів парникових газів і запобігання росту температури на планеті. На думку експертів ООН, рівні вуглекислого газу (основного парникового газу, що викликає глобальне потепління в атмосфері протягом останніх 30 років щорічно б’є нові рекорди.

Related Post