Настане день, коли ми будемо просити українців вступити до ЄС, — Олександр Кваснєвський — 3 Жовтня 2010

Новини
Главный редактор Vinnikiplus

Процеси, що відбуваються в Україні, Європі і Росії — це частина процесу глобалізації, і тому перспективи України нерозривно пов’язані з глобальними викликами і можливостями, які відкриває сучасний світ, сказав голова правління YES Олександр Кваснєвський на завершенні 7-го щорічного форуму Ялтинської європейської стратегії.

«Вам потрібно зрозуміти, яку роль ви хочете грати в цьому глобалізованому, багатосторонньому світі. Це повинно змінювати ваш підхід, ваш погляд на речі. Глобалізація — це процес, який ми не можемо припинити. Ми нерозривно пов’язані з ним», — наголосив Кваснєвський.

На його думку, вибір між Сходом і Заходом — для України не так вже важливий. «Кожен український президент повинен знайти баланс між Росією та ЄС. Складність в іншому — яким має бути цей баланс, як його визначити, як описати», зазначив голова Правління YES.

Він закликав Україну й українців повірити у свої сили і не відмовлятися від європерспектив, тому що євроінтеграція України — це об’єктивна вимога часу.

«Українці повинні вірити в свою власну силу, своє майбутнє. Тому що у вас є потенціал. Ми можемо довго обговорювати, чи потрібна нам в ЄС Туреччина. Але в один прекрасний момент ми будемо просити турків вступити до Євросоюзу. Так ось, настане і той день, коли ми будемо просити вас, українців, вступити в ЄС. Тому що ви нам потрібні «, — заявив Кваснєвський.

Разом з тим, це не відміняє необхідності реформ, які повинна провести Україна: «Роботи в нас дуже багато. Треба вирішувати проблеми і виконувати зобов’язання. Що дуже важливо — ви повинні створити громадянське суспільство. Вам необхідна активність народу, вам необхідний розумний виборець, розумний електорат, який контролює роботу системи і голосує усвідомлено «.

Винники Plus  за матеріалами: korrespondent.net  

Related Post