На вулкані Етна з’явився новий малий кратер

на вулкані етна з'явився новий малий кратер

Спостереження за вулканом Етна дозволили встановити, що 29-30 листопада у верхній частині східного флангу з’явився новий малий кратер діаметром 15-20 метрів. З отвору постійно виходять гази, а ночами всередині спостерігається слабке світіння. Формування малих кратерів є поширеним явищем для вулкана. Останнє таке отвір з’явилося на Етні в 2013 році і брало активну участь у виверження, проте в червні 2014 року було засипано вулканічними матеріалами.

Новий кратер на Етні

В цілому ж стан гори на сьогоднішній день характеризується помірною стромболианской діяльністю з невеликими вибухами різної частоти і викидом вулканічних бомб. Велика частина таких бомб викидається з кратера Вораджин і падає в кількох десятках метрів від нього.

25 листопада на Етні була помічена теплова аномалія із збільшенням дегазації і невеликими викидами золи. Особливо активною була фумарольная область на східній стороні у верхній частині конуса. Попелясті колони були добре видні з міста Катанія. Зранку 27 листопада на вулкані реєструвалися епізоди тремору, тривали кілька годин, а 28 листопада спостерігачі відзначили сильну дегазацію на східному фланзі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *