На планеті Земля йдуть глобальні зміни клімату

Примхи природи
Главный редактор Vinnikiplus

На планеті Земля йдуть глобальні зміни клімату. Це авторитетна думка професіоналів. Далеко за прикладами ходити не треба: у цьому році сніг випав буквально за кілька днів до Нового року. Це в Мінську. А жителі регіонів цього подарунка природи чекали ще довше. Або згадайте літо… Холодний червень нестерпно жаркий серпень. Але головне – що буде далі. Ми зібрали різні думки з цього приводу. Тож якою буде зима (почалася вона, справжня, всього тиждень тому), можна в усьому звинувачувати людину і виправдовувати глобальне потепління вадами цивілізації?Проблеми планетарного масштабу намагався розібратися Олександр Смирнов.

Англію змивають потоки повені, Італія горить в лісових пожежах, Альпи оголили гірські вершини без звичного покриву снігу. Це лише невелика частина подарунків природи до Нового року. Небачені катаклізми змусили людину замислитися – а чи все правильно він робить, які сили звинувачувати в глобальному потеплінні?

Володимир Логінов, академік Національної академії наук Білорусі: «Багато говорять, йде глобальне потепління, я б назвав більш прозаїчно – глобальна зміна клімату».

Академік Володимир Федорович Логінов – кліматолог з півстолітнім стажем. Він нагадує: з XIX століття, після завершення малого льодовикового періоду, почався поступовий підйом температури, який триває і зараз. В середньому цей показник по планеті 7 десятих, а по Білорусі один і два десятих градуса. Але ще більш цікавий інший факт – змінилася так звана структура річного ходу.

Володимир Логінов, академік Національної академії наук Білорусі: «Ми звикли до класичних зим, коли найбільші морози були в середині січня. За останні 15 років навпаки стали самі низькі аномалії: раніше горб вгору, зараз утворилася улоговинка».

Іншими словами, водохресні морози перетворилися в хрещенські відлиги. А це вже означає, що змінюються традиції цілих народів і поколінь.

Етнограф Іван Крук впевнений, все життя пов’язана з космосом, а історія підпорядкована 12-річним ритмам з дугоподібною структурою. Поточний період розпочався 2 роки тому – саме цим і пояснюються збої в природі.

Його народні прикмети за останні 10 років збоїв не давали. Якщо береза починає жовтіти з нижньої третини, значить холодним буде січень, якщо з верхівки – тоді лютий. В цьому році аномалія: береза пожовкла вся і практично відразу – всього за тиждень.

Іван Крук, етнограф: «Робимо проекцію – вся зима в цьому році буде м’якою, без снігу, максимально низьких температур чекати не можна, може тільки в лютому один тиждень з морозами».

Ні мандарини, ні шампанське ,ні ялинка. Зараз головний атрибут Нового року – сніг. Буквально за кілька днів до 1 січня білий покрив оповив землю і подарував святковий настрій.

Але які сили звинувачувати в тому, що головний зимове свято ледь не запізнився на власний день народження? З офіційно визнаною точки зору зміни клімату винна індустріалізація. Однак, якщо простежити динаміку викидів парникових газів в атмосферу, то дані дещо суперечливі. Якщо порівнювати з самою теплою зимою в 1990 році, то вихлоп CO2 збільшився більш ніж в два рази. Однак навіть в Антарктиді це не відчувається.

Олексій Гайдаш, керівник білоруської антарктичної експедиції: «За останні 8 років не можна сказати, що в Антарктиді відчуваються моменти глобального потепління. В тому числі і наші дослідники відзначають, що все зберігається в межах природних розмірів. І межі льодовиків, і погода циклічність мають все ту ж».

«Ель-Ніньо» — природний феномен, періодичне коливання температури води в екваторіальній частині Тихого океану.Говорячи простою мовою, «Малюк», а саме так перекладається його назва, винен у глобальних змінах клімату. Більше того, вчені встановили його зв’язок з епідеміями, громадянськими конфліктами і циклічністю воєн. Але характер «Малюка» настільки примхливий, що передбачити його чергове буйство просто неможливо.

Related Post