Нд, 20.05.2012, 07:17
головна Реєстрація Вхід зворотній зв'язок
Вітаєм Вас, Гість · RSS
пошук по сайту
категорії розділу
цікавинки цікаве відео
відео-винники закриті
live Винники
файли аудіо
фоторепортажі
ВІДЕО
Відео-Винники
Цікаве відео
Публікації+відео
Онлайн-трансляції
партнери



вконтакті
реклама від google
facebook
партнери
ShiftCMS.net - Каталог сайтів Львова Львів. Дошка оголошень. Каталог сайтів. Львівський каталог сайтів «Галичина спортивна» - все про Галицький спорт.
 В Україні знайшли аномальні озера


В Україні знайшли аномальні озера
29.11.2011, 16:48
Винники PlusНеймовірно, але факт! В Україні дайвери виявили аномальну зону: там розташоване озеро з "рідким склом", в якому неможливо плисти.

Настоятель дніпропетровського храму Ікони Божої Матері "Іверська" Микола Несправа, відомий численними культурно-пізнавальними експедиціями, днями повернувся з поїздки в сусідню Донеччину, де у складі групи дайверів досліджував аномальну зону, пише "Сегодня"

Недалеко від міста Соледар раніше працювала соляна шахта. Місцеві жителі розповідають, що в період Великої Вітчизняної війни німці зберігали там щось настільки важливе, що при відступі вони підірвали цю шахту разом з її вмістом.

А людей, які знали про вантаж, що зберігався там, розстріляли і не пощадили навіть німецьких солдатів, які охороняли шахту.

Зараз шахта повністю затоплена. І дайвери вирішили дослідити чотири озера, що покривають шахту, але зіткнулися з рядом аномалій,  не піддаються поясненню.

Всі озера солоні, але одне з них здивувало дайверів не тільки гіперсолонність, як в Мертвому морі, але і температурою - чим глибше вони занурювались, тим гаряче ставало.

"Це озерце невелике - у діаметрі метрів сто. І воно розділене посередині піщаною косою. На глибині 4,5 метра ми наткнулися на більш щільний шар води, ще більш солоний. Таке я зустрічав, коли ми занурювалися в печери, де ви з прісної води можете переходити в солону. Цей перехід видно візуально. Виглядає він як рідке скло і називається ефект галоклина. Але я не зустрічав галоклина в ситуації - солона і ще більш солона вода! Нижній шар води виявився настільки щільним, що ми на це "рідке скло" просто лягли. Нам не вистачило ваги устаткування, щоб просунутися далі. Крім того, прилади зафіксували, що вода стала гарячою на десять градусів ", - розповів керівник клубу підготовки підводного плавання Dir-Diving Андрій Воробйов.

Якщо на поверхні вода прогрілася до 20 градусів, то глибше на п'ять метрів вона досягала 30-40 градусів.

"Зазвичай буває навпаки - чим глибше, тим холодніше. Це знає кожен, хто хоч раз в житті купався у водоймищах", - зазначив отець Микола.

Але на цьому загадки не закінчилися. У другій половині озера, розділеного косою, вода виявилася, всупереч всім очікуванням, дуже холодною.

"Тут було всього десять градусів. Як таке може бути в одній водній чаші - не розумію! Крім того, в цій частині озера плавали рибки, а в тій - ні", - дивується Андрій Воробйов.

Далі дайвери вирішили не спускатися, поки аномальне озеро не дослідять вчені, які зможуть пояснити, з чим пов'язаний цей природний парадокс.

"Глибше не хочемо йти, бо якщо там відбувається якась хімічна реакція, це може бути небезпечно. Якщо ж це безпечно і там всього лише йде переродження породи, то теж варто про це сказати громадськості - раптом ми відкрили новий курорт. В будь-якому випадку потрібні дослідження. Зараз з цією метою шукаємо вченого, якого готові навчити підводному плаванню. Важливо зрозуміти, в чому там справа, адже мулом з цих озер обмащуються місцеві жителі, приписуючи йому чудотворні властивості. Якщо це небезпечно - потрібно попередити людей ", - упевнений Андрій Воробйов.

Правда чи міф?

Отець Микола припускає, що легенда про шахту може виявитися міфом.

"Одного разу мені розповіли, що у Любимівці є затоплений храм. Ми приїхали на місце, стали занурюватися, а місцеві жителі, дізнавшись, що ми шукаємо, сказали, що храм давно розібрали на свинарник", - згадав священик.

Приєднайся до сайту Винники Plus у acebookконтакті та в Однокласниках

Читайте також:
категорія: цікавинки | автор: reneta | теги: цікаво, вода, Дніпрпетровськ, озеро, аномалія, шахта, дайвери, Мертве море
Завантажень: 0| Рейтинг : 0.0/0 | 239
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email:
Код *:


Copyright MyCorp © 2012
винники плюс





останні новини
публікації
відео
фоторепортажі / cлайд-шоу
Інформаційний партнер
міська рада
 Склад Винниківської МР
 Комісії та підрозділи ВМР
 Офіційні документи
оголошення
форум
фотогалерея
телефони міста
історія міста
карта міста
це цікаво
   В 1835 році започатковано перший в Україні регулярний громадський транспортний маршрут - багатомісний кінний екіпаж сполучав середмістя Львова з Винниками. (blog.i.ua)
Погода
Винники
РЕКЛАМА ВІД GOOGLE
опитування
Чого Ви очікуєте від нової влади у Винниках?
Всього відповідей: 454


Яндекс цитирования Украина онлайн Украинский портАл каталог сайтів Rambler's Top100

Copyright 2010,  "Винники Plus"   Всі права захищені. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. Думка редакцiї може не збiгатися з думкою авторiв.  У разі передруку матеріалів посилання на  "Винники Plus" обов'язкове.  З питань співпраці пишіть нам на e-mail: admin@vinnikiplus.in.ua
 
Створити сайт безкоштовно