Конституційний суд повернув Януковичу повноваження президента скасовані в 2004 році — 1 Жовтня 2010


Конституційний суд визнав неконституційним закон про внесення змін до Конституції.Таке рішення оприлюднив його голова Анатолій Головін 1 жовтня.

«Конституційний суд виходить з того, що визнання неконституційним закону 2222 у зв’язку з порушенням процедури його розгляду і прийняття означає поновлення дії попередньої редакції норм Конституції, які були змінені, доповнені і виключені законом 2222», — зазначається у рішенні суду.

«Закон 2222-4 визнаний неконституційним та втрачає чинність. Це рішення Конституційного суду України. Закон України наголошує, що рішення КС є невідкладним до виконання стосовно переведення юридично-правових актів до відповідності Конституції», — заявив у своєму виступі голова КСУ Анатолій Головін.

Він також зачитав відмінності між законопроектом стосовно якого суд давав свій висновок та законом, який врешті прийняла Верховна Рада.

«Їх під час розгляду справи у систематизованому вигляді передала суду Олена Лукаш. Зокрема у частині другій нової редакції виключені слова крім посад членів Кабміну», — підкреслив голова суду.

Він пояснив, що були порушення при процедурі прийняття закону.

«Конституційному суду слід було розглянути не тільки законопроект а й усі запропоновані поправки», — зауважив Головін і наголосив, що це обов’язкова частина процедури.

23 вересня ц.р. Конституційний суд України завершив усні слухання у справі щодо конституційності закону від 8 грудня 2004 р. N 2222 «Про внесення змін до Конституції України» і приступив до закритої частини слухань.

Винники Plus  за матеріалами: gazeta.ua 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *