Концепція музейного комплексу у м.Винники (ВІДЕО) — 1 Липня 2010

Новини
Главный редактор Vinnikiplus

У грудні 2005 року на виконання Указу Президента України №1330/2005 «Про заходи у зв’язку з 60-ю річницею примусового виселення етнічних українців з території Польщі» Винниківською міською радою під будівництво Музейного комплексу історії, побуту та культури етнічних українців Надсяння, Холмщини, Лемківщини та Підляшшя виділено земельну ділянку розміром 1,5 га.

Завдяки сприянню депутатів Львівської обласної ради та Управління культури і туризму ЛОДА було виділено кошти для виготовлення проектно-кошторисної документації.

Створено оргкомітет по будівництву музейного комплексу, працівниками Історико-краєзнавчого музею м. Винники розроблено концепцію музейного комплексу, яка пройшла апробацію на кількох міжнародних конференціях та VIII Львівському міжнародному економічному форумі.

На даний час отримано державний акт на право постійного користування земельною ділянкою, проведено на ній геологічні вишукувальні дослідження, зібрано десятки необхідних для будівництва погоджень, ТзОВ «Укрдизайнгруп» розроблено ескізний проект будівлі музею, ДП „Проектний інститут «Львівський Промбудпроект» державного акціонерного товариства „Будівельна компанія «Укрбуд» виготовив робочий проект.

В основу проектування музейного комплексу покладено ідею розміщення його на вільному просторі з метою створення тут культурного центру зі «співочим полем» візит-центром, мініскансеном з ремісничими майстернями тощо.

Оскільки музей буде розташовано у спеціально збудованому приміщенні, а не в пристосованому, є можливість врахувати необхідні умови довкілля, охорони та стандартів світового музейного будівництва. Власне, виходячи з цього, перед проектантами були поставлені вимоги стосовно зонування основних музейних приміщень, типові специфічні    4 завдання планування музейних будівель і території.

При обласному Історико-краєзнавчому музеї м. Винники з 1998 р. працює відділ культури та побуту депортованих українців з Надсяння, Лемківщини, Холмщини та Підляшшя. За цей час науковими працівниками зібрано тисячі експонатів, пов’язаних з життям виселених українців (документи, фотографії, друковані та періодичні видання, речі побуту, мистецькі твори), організовано десятки тематичних виставок. Щорічно силами музею проводяться етнографічні експедиції по збору експонатів.

Налагоджено співпрацю з обласними товариствами „Надсяння» „Холмщина», „Лемківщина» а також з представниками української діаспори в США, Канаді, Аргентині, Франції, Німеччині, Польщі.

Історико-краєзнавчий музей м.Винники запрошує до співпраці

Історико-краєзнавчий музей м.Винники
м.Львів-Винники,вул.Галицька,26
тел: 032 296 05 36
e-mail: musem.vynnyky@gmail.com

Винники Plus


Related Post